OTP Bank Liga 28. forduló

OTP Bank Liga 29. forduló

OTP Bank Liga 30. forduló

Vereség emberhátrányban: Puskás Akadémia-DVSC 4-1

Felcsúton, a Puskás Akadémia otthonában lépett pályára a találkozótól függetlenül az 5. helyen végzett DVSC a 2023/24-es idény utolsó bajnokiján. A Loki 9(!) játékost nélkülözött ezen a mérkőzésen, hiszen a rehabilitációját töltő Kusnyir Erik, Jorgo Pellumbi és Thor Úlfarsson mellett kisebb sérülés miatt Bárány Donát és Meldin Dreskovic, míg sárga lapos eltiltás miatt Szécsi Márk, Ferenczi János, Dusan Lagator és Stefan Loncar sem állhatott a csapat rendelkezésére. A keretet éppen ezért az NB III-as csapat fiataljaival töltötte fel a szakmai stáb, a kezdőben Tuboly Máté jobbhátvédként, Baranyai Nimród középső védőként, Dzsudzsák Balázs csatárként kapott helyett.

A találkozó jó iramban kezdődött, a Loki sok hiányzó ellenére is becsülettel „beleállt” a meccsbe. A 10. percben aztán teljesen vétlenül Dzsudzsák Balázs kezére pattant a labda a 16-oson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. VAR-ozás következett, végül maradt az ítélet, a 11-est pedig Nagy Zsolt értékesítette (1-0).. Rögtön ezután a hazaiak kapuja előtt is volt egy gyanús eset, de akkor nem szólt a síp, a debreceni kispad kapott sárgát.

A folytatásban aztán 24. percben a bíró kiállította az utolsó előtti védőként Komáromival ütköző Christian Manriquét (ez is véleményes döntés volt), újabb hosszú VAR-ozás jött, de a piros lapon ez nem változtatott. A 16 méteres szabadrúgás után a labda fölé szállt. A balhátvéd Vajda Botond lett, a 36. minutumban pedig jött a második hazai találat, Komáromi lőtt 17 méterről a bal alsóba (2-0). A szünetig viszont szépíteni tudott a DVSC, a hosszabbítás végén Szuhodovszki Soma remek beadása után a hosszún érkező Bódi Ádám 7 méterről, kapásból gyönyörű gólt rúgott a kapu jobb oldalába (2-1).

A második játékrész Puskás-góllal kezdődött, egy jobb oldali beadás után az őrizetlenül hagyott Nagy Zsolt fejelt közelről a kapuba (3-1). Ebben az időszakban az emberelőnyben játszó felcsútiak voltak fölényben, több nagy helyzetet is elpuskáztak.

A mérkőzés utolsó félórája már nem tartogatott túl sok izgalmat (a 90. percben még egyszer Komáromi révén szerencsével betaláltak a felcsútiak, 4-1), de az nagy öröm volt, hogy csereként beállt a fiatal Hornyák Csaba és Batai Tamás, valamint életében először az NB I-ben Erdélyi Benedek kapus, valamint a szintén debütáló Gellén Balázs és Cibla Flórián.

Most négy hét pihenő következik, aztán kezdődik a felkészülés a következő szezonra. Hajrá, Loki!

Mesterszemmel

Srdjan Blagojevic: Nincs különösebb elemezni való, a 11-es és a piros lap döntött. Ebben a felállásban nehéz dolgunk volt, de elégedett voltam azzal, ahogy kezdtünk, aztán jött a büntető. Nagyon örülök, hogy több játékos is debütált a csapatban, gratulálok nekik, ez fontos a klub számára. A végén 10 rendkívül fiatal futballistával játszottunk, sajnálom a vereséget. Köszönöm a támogatást a szurkolóinknak!