Várkerti Stadion

OTP Bank Liga 12. forduló

5 - 3

Csapatunknak még mindig sok sérüléssel bajlódó játékost (Bárány Donátot, Szécsi Márkot, Tomas Kosickyt, Bényei Ágostont, Kusnyír Eriket, Poór Patrikot, Pávkovics Bencét, Kundrák Norbertet és a brazil Charlestont) kellett nélkülöznie a szombati bajnokin, ám az bizakodásra adhatott okot, hogy Dzsudzsák Balázs és Bódi Ádám felépült erre a meccsre, és lejárt Németh Krisztián eltiltása is.

A klasszikus center nélkül felálló DVSC kifejezetten agresszívan és lendületesen kezdte a találkozót, a Horváth Ferenc eltiltása miatt Szamosi Tamás pályaedző irányította Honvéd pedig igyekezett ellenállni a letámadásnak. Ezzel együtt az első lövést Gróf Dávidnak kellett védenie, majd a 13. percben Klemenz durrantott fölé. Aztán a VAR kiszúrt egy Deslandes által Mezghrani ellen elkövetett szabálytalanságot, így a 25. minutumban büntetőhöz jutott a vendégcsapat. A 11-est Lukic magabiztosan értékesítette, így a Honvédnál volt az előny (0-1). Sőt, a fővárosiak gyorsan meg is duplázták azt, négy perccel később az üresen hagyott Bőle 10 méterről lőtt a kapu jobb oldalába (0-2).

A félidő hajrájában a Loki igyekezett szépíteni, ami sikerült is, Baráth Pétert buktatták a 16-oson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A 11-est a 37. percben Dzsudzsák Balázs belőtte (1-2), így ismét szoros lett a találkozó állása, azonban a félidő utolsó percében újabb gólt kapott a DVSC, egy gyors kontra végén Bőle közelről pofozta a labdát a kapuba (1-3).

A szünetben hármat cserélt Jeremiás Gergő, Baráth Péter helyett Németh Krisztián, Sós Bence helyett Tischler Patrik, Korhut Mihály helyett Ugrai Roland állt be. Csapatunk megpróbált nyomást helyezni az ellenfélre, azonban egy ideig nem nagyon sikerült nagyobb helyzetet kialakítani. Nem úgy az 56. percben, amikor Dzsudzsák Balázs passza után Ugrai Roland balról szenzációs gólt tekert a bal felső sarokba (2-3)! Aztán rögtön jött az egyenlítés is, Dzsudzsák Balázs 19 méterről bombázott a kapu bal oldalába, ez is szép találat volt (3-3).

Az utolsó félórát tehát egálban kezdték a csapatok, az izgalmak fokozódtak. Aztán újra jött a Loki!. Egy remek szöglet után Sylvain Deslandes érkezett jól középen a 67. percben, a kapuba sodorta a labdát, immár nálunk volt az előny (4-3)!!! Sőt, három perc múlva egy gyönyörű ellentámadás végén Németh Krisztián okosan használta ki a ziccerét, zsinórban 4 rűgott góllal a DVSC már 5-3-ra vezetett.

A hajrában még akadtak helyzetek mindkét oldalon (Tischler Patrik például kapufát fejelt), de több gól már nem esett, a Loki örökre emlékezetes fordítást produkálva szép győzelmet aratott. Folytatás 2 hét múlva Újpesten.

Jeremiás Gergő: Az első félidőt sem kezdtük rosszul, de egy fura büntetővel vezetést szerzett a Honvéd, amire rosszul reagált a csapat, ez okozta, hogy a vendéggárda ellépett. A második félidőre átálltunk egy másik játékrendszerre, a játékosok pedig megmutatták, mire is képesek valójában.

Szamosi Tamás: Olyan volt a meccs, mint a szezonunk: egy nagy hullámvasút. Amikor kétszer vezetsz 2 góllal, nem vesztheted el a találkozót. A második félidőben jött egy rövidzárlat, a Loki pedig fordítani tudott.

OTP Bank Liga, 12. forduló.

DVSC-Honvéd 5-3 (1-3).

Nagyerdei Stadion, 3170 néző. Vezette: Karakó.

DVSC: Gróf – Nikolic, Deslandes, Korhut (Ugrai, 46.)- Bévárdi (Baranyai, 92.), Baráth P. (Németh K., 46.), Varga J., Dzsudzsák, Ferenczi – Bódi (Babunski, 82.), Sós (Tischler, 46.). Megbízott vezetőedző: Jeremiás Gergő.

Honvéd: Szappanos – Mezghrani, Batik, Baráth B., Klemenz (Pantelic, 75.), Tamás K. – Bőle (Hachach, 67.), Zsótér (Eppel, 87.), Nono – Balogh N., Lukic. Pályaedző: Szamosi Tamás.

Gól: Dzsudzsák (37., 11-esből, 58.), Ugrai (56.), Deslandes (67.), Németh K. (70.), illetve Lukic (25., 11-esből), Bőle (29., 45.).

Sárga lap: Deslandes (24.), Ferenczi (37.), Németh K. (75.), illetve Klemenz (36.), Eppel (90.).