Az M4-en a DVSC jövő heti 2 meccse

Eldőlt, hogy az április 28-án, szerdán 18.00 órakor kezdődő Békéscsaba–DVSC Merkantil Bank Liga bajnoki mérkőzést az M4 sportcsatorna élőben fogja közvetíteni. Szintén tény immár, hogy a jövő hét vasárnapi, május 2-i Loki-Csákvár találkozót is adja a köztelevízió, éppen ezért az nem 17, hanem 14.30 órakor kezdődik.

Utóbbi találkozóra elvben már kilátogathatnak a védettségi igazolvánnyal rendelkező drukkereink, illetve a 18 éven aluliak.

A jövő héten akár nézők előtt lehet a Loki-meccs!

Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggeli nyilatkozatában kiemelte: a jövő hét közepén, szerdán-csütörtökön meglehet a négymillió beoltott is, akkor megnyitják a szolgáltatások széles körét azok előtt, akiknek van védettségi igazolványuk. Megnyílhatnak a sportesemények, a színházak, a tánc- és zeneművészeti események, a cirkusz, az edző- és fitnesztermek, a jégpályák, az állatkertek, a fürdők és uszodák, a játszóházak, a kalandparkok, és kinyithatnak a szállodák, az éttermek belső helyiségei is.

Mindezt elvben azt jelenti, hogy a jövő hét vasárnap 14.30-ra kiírt DVSC-Csákvár találkozóra kilátogathatnak a védettségi igazolvánnyal rendelkező drukkereink, illetve a 18 éven aluliak. Részletes szabályozás később várható a hatóságoktól.

DLA: újabb nagy csaták jönnek +közvetítések

10 órától a tabellán 7. U19-esek kezdik a sort, ők a Győrt fogadják Pallagon a pontszerzés reményében. Délben a szerdán a Honvédot legyőző, 4. helyen álló U17-esek ezúttal a kispestiek otthonában lépnek pályára, a 7. U16-osok pedig a szerdai 2-2 után a a fővárosban igyekeznek pontot szerezni a Vasastól (kezdés: 15.30).

A bajnokságban 3. U15-ös, és a listavezető U14-es DLA-csapat az erős MTK ellen vív várhatóan nagy csatát idegenben 14 órai kezdettel, míg a dobogós U13-as és az U12-es együtteseink a Sajóvölgyével játszanak hazai pályán (11 óra, illetve 12.30).

A találkozók zárt kapusak, ám a hazai meccsek online stream-en követhetők lesznek, íme:

Ma délután Csak a Loki!

Friss epizóddal jelentkezik a DVSC labdarúgócsapatával foglalkozó magazinműsor, a Csak a Loki!

A legújabb részben bemutatkozik a szakmai stáb tagja, Jeremiás Gergő, mellette játékosunk, Bévárdi Zsombor nyilatkozik csapaton belüli új posztjáról, valamint az U21-es Európa-bajnokságon a románok és a hollandok ellen pályára lépő Bárány Donát mesél élményeiről.

A DVSC és Nyíregyháza ősi rivalizálásáról egykori kiváló kapusunk, Mező József beszél, illetve a Debreceni Labdarúgó Akadémiára visszatérő Bücs Zsolt is nyilatkozik, aki az U16-os csapatunk vezetőedzője lett.

A legújabb epizód csütörtökön 15.50 órától lesz látható az M4 sportcsatornán, amely péntek délelőtt 11 órakor megismétli az adást. A Debrecen Televízió pénteken 20.15 órától tűzte ki műsorára.

A gólkirály, a gólpasszkirály, a kőkemény és a többiek

Miután már csak 5 forduló van hátra a Merkantil Bank Liga 2020-21-es idényéből, érdemes áttekinteni, miként is festenek a DVSC játékosai a számok tükrében. Örvendetes, hogy már három játékosunk is elérte a 10 gólos határt: Bódi Ádám pontosan ennyiszer talált az ellenfelek kapujába, Szécsi Márk pedig már 11-szer volt eredményes, Győrben vasárnap mindketten betaláltak.

Gólt lőtt az előző bajnokin Bárány Donát is, aki a Loki házi gólkirályaként immár 14 gólnál tart, ehhez mindössze 26 meccsre volt szüksége. A népszerű Dodó egyébiránt nem áll rosszul a bajnokság góllövőlistáján sem, jelenleg a 3. helyen áll, 5 góllal lemaradva a vezető Priskin Tamás mögött.

A gólpasszkirály egyértelműen Dzsudzsák Balázs, aki ebben a műfajban már 13-nál(!) tart 21 meccsen úgy, hogy csak 16-szor volt az első perctől a pályán. Aki követi a DVSC mérkőzéseit, az láthatja egyébként, hogy válogatottsági csúcstartónk közvetve ennél is több debreceni gólt készített elő. Megjegyezendő még, hogy a nemrég érkezett Ugrai Roland is jól kezdett, hiszen 5 összecsapáson 2 gólt és 2 gólpasszt jegyez.

Az úgynevezett kanadai táblázaton (gól+gólpassz) Bárány Donát vezet (14+8) Szécsi Márk (11+9), Bódi Ádám (10+7), Dzsudzsák Balázs (1+13) és Ferenczi János (1+10) előtt.

A sárga lapokat alapul véve a Loki legkeményebb, legszigorúbb védője Kinyik Ákos, aki 9 figyelmeztetésnél tart, így aztán vigyáznia kell, mert a következő után automatikus eltiltás várhat rá. Pávkovics Bence 7, Szatmári Csaba 6 sárgánál jár.

A szereplési rangsort tekintve Bódi Ádám a leginkább alapjátékos 31 pályára lépéssel, Kinyik Ákos és Pávkovics Bence 29-szer, Szécsi Márk 28-szor kapott lehetőséget.

Ezt lehet tehát kiolvasni a számokból, azonban a legfontosabb számjegy csak néhány hét múlva lesz végleges: a bajnoki helyezés száma…

DLA: hazai rangadók jönnek szerdán

Két, korábban elmaradt mérkőzést is rendeznek szerdán Pallagon. A tabellán 6. U17-esek a 2. Honvédot fogadják rangadón 13 órától, míg a 7. helyen álló U16-osok a bajnokesélyes Vasast látják vendégül. DLA-s csapatainknak nem lesz könnyű dolguk, de egyáltalán nem kizárt, hogy meglepetést okoznak.

A találkozók zárt kapusak, de élő stream-es közvetítésben láthatók lesznek. Íme:

Ugrai Roland: Messze még a csúcsformám

Góllal és gólpasszal vette ki a részét a Győr felett aratott 4-2-es sikerből a Loki 10-es számú labdarúgója, Ugrai Roland, aki a hármas sípszó után elégedetten értékelt.

A Győr elleni találkozó előtt természetesen tudtuk, milyen eredményt értek el a közvetlen riválisaink, de nem volt különösebb teher rajtunk emiatt. Azt gondolom, mindegy, mit játszik a többi gárda, a céljaink elérése érdekében minden mérkőzésen három pontot kell szereznünk – nyilatkozta honlapunknak a remek formában lévő Ugrai Roland. – Jól játszottunk az első félidőben, maximálisan véghez tudtuk vinni, amit a szakmai stáb kért tőlünk. Örülök a gólomnak, melynél Dzsudzsák Balázs megcsinálta a nehezét, nekem pedig csak a hosszút kellett kilőni. A második félidő miatt van bennem némi hiányérzet, hisz ismét magunknak tettük nehézzé, de boldog vagyok, hogy végül győzelemmel tértünk haza.

Ugrai Roland idén márciusban került a DVSC-hez, melyben eddig öt mérkőzésen két gólt szerzett és két asszisztot osztott ki.

Jól érzem magam a csapatnál. Bár nagyon messze vagyok még a csúcsformámtól, a gólok és gólpasszok jót tesznek a lelkemnek és önbizalmamnak. Igyekszem mindent megtenni, amit kér tőlem a stáb, de számomra a DVSC eredményessége és első osztályba való feljutása a legfontosabb.

Fantasztikus sikerek az Esportban!

Az elmúlt két hét során fontosabbnál fontosabb sikereket gyűjtött be Esport egyesületünk. Az első ilyen siker, hogy a hivatalos FIFA e-világranglistáján a 2020-2021 időszakban, konzoltól függetlenül a legjobb magyar játékosokat tekintve a dobogón két debreceni esportoló is megtalálható. A FIFA e-klubvilágranglistáján egyesületünk pedig stabilan tartja középmezőnyben a helyét, illetve a DVSC lett a legeredményesebb magyar egyesület!

Lezajlott az MLSZ – Magyar Labdarúgó Szövetség által szervezett első eNations kvalifikáció mindkét platformon. Az eseményen hazánk legjobb és amatőr játékosai is egyaránt szerepeltek. A párharcok BO2 rendszer alapján zajlottak, azaz két győzelmet kellett megszerezni az egyik félnek ahhoz, hogy tovább lépjen az adott ellenfele ellen. A tét pedig nem akármekkora volt, mivel azon két játékos, aki a végső győzelmet megszerzi a selejtezők során, képviselheti Magyarországot a világbajnoki selejtezőn! Óriási öröm számunkra, hogy mind a két platformon DVSC-játékos győzedelmeskedett az első kvalifikáción, Xbox konzolon Szirtesi Gábor, Playstation konzolon Szentgyörgyvölgyi Örs.  A második kvalifikácó csütörtökön kerül lebonyolításra, ahol Vadicska Olivér is szerepel.

A szombati napon lezajlott a HUNESZ Masters havi döntője, amely során Playstation konzolon szintén magabiztos debreceni siker született. A felsőági győztes veretlenül Szentgyörgyvölgyi Örs lett, így bejutott az offline nagydöntőbe, amely a Puskás Ferenc stadionban kerül megrendezésre.

Gratulálunk játékosainknak!

Részletes és egyéb információért látogassanak el a DVSC Esport hivatalos Facebook oldalára!

Hajrá, DVSC Esport! Hajrá, Loki!

Már az első körben megkapta a DVSC az NB I-es licencet

A Magyar Labdarúgó Szövetség elsőfokú licencadó bizottsága mai ülésén megvizsgálta a magyar klubok licenckérelmeit, és – csakúgy, mint az előző években – a DVSC számára már az első körben megítélte a licencet, ezúttal a 2021/2022-es évadra.

Az indoklás szerint a DVSC által benyújtott dokumentumok a klublicenc-szabályzatban meghatározott minden kötelező “A” kritériumnak megfelelnek.

Eső, gólzápor, értékes pontok

Egész nap ömlött az eső Magyarországon, Győrt sem kerülte el a zivatarzóna, így április közepéhez képest meglehetősen cudar körülmények között kezdték a csapatok a mérkőzést. Eső ide, eső oda, gólzáporra senki sem számított az ETO-Loki meccsen, aztán mi lett belőle… Mindenesetre miután a vetélytársak közül a Vasas és a Gyirmót is győzött, a debreceniek egyértelműen a győzelem igényével léptek pályára, és ez látszott is.

Az 1. percben mindjárt Pintér Ádámot lökték fel a 16-os előterében, a megítélt szabadrúgásból Bódi Ádám a kapu fölé csavart. Egyértelmű volt a DVSC főlénye, ami egy ideig labdabirtoklásban, majd a 18. percben egy nagy Dzsudzsák Balázs-lehetőségben domborodott ki, de a védők blokkoltak. Jó volt az iram, támadott a Loki, sorra rúgta a szögleteket, Ugrai Roland és félóra elteltével Bévárdi Zsombor lövése se sokkal ment mellé, de a gólra várni kellett.

De megérte várni! A 33. percben egy szép támadás végén Bódi Ádám 22 méterről hatalmas gólt lőtt a léc alá, így megszerezte a vezetést a piros-fehér együttes (0-1). Nem sokkal később Szécsi Márk veszélyeztetett, aztán jött a második találat: a 41. percben Dzsudzsák Balázs remek egyéni alakítás végén gyönyörűen ugratta ki Ugrai Rolandot, aki tanárian csavart 13 méterről, balról a hosszú sarokba (0-2). A szünetre tehát biztos DVSC-előnnyel vonultak a csapatok.

A második játékrészre a Győr próbált erősíteni, a Loki pedig a 49. minutumban Pávkovics Bence révén hátul belehibázott, így a csereként beállt Vankó közelről, védőjét megelőzve könnyedén passzolhatott a kapuba (1-2). A szépítés után Pávkovics fejese, majd a 60. percben Ugrai helyzete jelezte, hogy a Loki vissza akar ülni a nyeregbe, de a támadások végén sok volt a pontatlanság. Bő húsz perccel a vége előtt érkezett Bárány Donát, a 74. percben pedig Dzsudzsák lőtt, kissé fölé.

A végjátékban aztán a DVSC csak lezárta a meccset, a 81. percben Bárány remek beadását Szécsi Márk közvetlen közelről lőtte a kapuba (1-3), de még maradt izgalom, a 84. percben a bíró lerántást látott a 16-oson belül, Priskin pedig értékesítette a 11-est (2-3). Igen ám, de erre is volt válaszuk debrecenieknek: a 93. percben Bárány lőtte ki a jobb alsót 8 méterről, végképp bebiztosítva a sikert (2-4).

Több találat már nem esett, persze így is gólzápor kísérte az esőt, de a lényeg, hogy a Loki reményeit nem mosta el. A győzelem megérdemelt, folytatás egy hét múlva Debrecenben a Kazincbarcika ellen.

Merkantil Bank Liga, 33. forduló.

Győr-DVSC 2-4 (0-2).

Győr, ETO-park, zárt kapuk mögött. Vezette: Radványi.

Győr: Ruisz – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes, Kiss M., Vukasovic, Vitális (Molnár, 60.), Szimcsó (Vankó, 46.), Májer (Berki, 86.), Priskin. Edző: Dobos Barna.

DVSC: Gróf – Bévárdi, Kinyik, Pávkovics, Korhut – Varga J., Dzsudzsák – Pintér (Baráth, 88.), Ugrai (Bárány, 69.), Bódi – Szécsi. Edzők: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Gól: Vankó (49.), Priskin (85., 11-esből), illetve Bódi (33.), Ugrai (41.), Szécsi (81.), Bárány (93.).

Sárga lap: Vukasovic (14.), Lipták (78.), illetve Varga J. (76.).

Mesterszemmel

Toldi Gábor: – Amit elterveztünk, azt az első félidőben maximálisan sikerült megvalósítani. Sajnálom a semmiből kapott, elkerülhető gólokat, de győztünk, és mégiscsak rúgtunk 4 gólt idegenben, ami azért nem rossz. Összességeben megérdemelten nyertünk.

NB III: hat gólt vágott a Mezőkövesd II-nek a kis Loki

A héten másodjára lépett pályára a DVSC második csapata, amely a sereghajtó Mezőkövesd II.-t fogadta vasárnap délután a harmadosztályban. A fiatalokat ezennel már az új vezetőedzőjük, Igor Bogdanovics irányította.

A kis Loki már az első perctől kezdve magához vette az irányítást, ám az első lehetőség mégis a mezőkövesdi egylet előtt adódott. A DVSC II. továbbra is dominált, amely aztán góllá-gólokká érett. Előbb Kalafat passzából Tordai szerezte meg a vezetést a piros-fehéreknek, majd Talpalló növelte a debreceniek előnyét. Sorra potyogtak a hazai találatok, szinte alig volt olyan akciónk, amelyből ne lettünk volna eredményesek. Egy szépen kialakított helyzet végén Gyönyörű lőtt gólt az ellenfél kapujába, aztán Talpalló még kétszer betalált, így már az első félidőben mesterhármast ért el.

A második játékrészben továbbra is mezőnyfölényben játszottunk, azonban valamivel kevesebb helyzetet sikerült kialakítanunk, de Balla a 73. percben végül a bal felső sarokba bombázott, kialakítva ezzel a 6-0-s végeredményt.

Összességében tehát a kis Loki végig magabiztosan és eredményesen futballozott, a győzelme pedig egy percig sem forgott veszélyben. A DVSC II. a következő fordulóban a BVSC otthonába látogat.

NB III Keleti csoport, 30. forduló

DVSC II. – Mezőkövesd II. 6–0 (5-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion. Vezette: Valu.

DVSC II: Hrabina – Lakatos (Balla, 70.), Kovács R., Füzfői – Tordai (Girdán, 58.), Szabó Á., Juhász (Tomola, 82.), Gyönyörű (Jankelic, 70.) – Talpalló (Simon, 58.), Kalafat. Vezetőedző: Igor Bogdanovics.

Gól: Tordai (14.), Gyönyörű (35.), Talpalló (33., 37., 45.), Balla (73.)

Igor Bogdanovics, a DVSC II. új vezetőedzője a mérkőzést követően így nyilatkozott: Nyilván nagyon örülünk a győzelemnek, a kilencven perc alatt mutatott játék alapján megérdemelten nyertünk. A fiúk átérezték a mai mérkőzés fontosságát, bízom benne, hogy a mai siker nagy lökést ad a csapatnak a következő nyolc bajnokira.