„Mindenki átérzi a meccs jelentőségét”

Természetesen mindannyian nagyon csalódottak voltunk a szerdai, Dorog elleni mérkőzés miatt, de levontuk a konzekvenciákat, átbeszéltük a hibákat és teljes koncentrációval készülünk a vasárnapi, Nyíregyháza elleni rangadóra. Mindenki átérzi a találkozó jelentőségét, be szeretnénk bizonyítani azt, hogy nem véletlenül állunk az első helyen a tabellán – mondta az edző, aki részletesebben is beszélt a vasárnapi feladatról.

Tisztában vagyunk az ellenfél eredményeivel és erényeivel, de elsősorban magunkkal kell foglalkoznunk. Ha mi tiszta fejjel és megfelelő színvonalon futballozunk, akkor biztos vagyok abban, hogy kijön a különbség a két csapat között és ez győzelemmel fog párosulni. Még egyszer hangsúlyozom, senkivel sem kell külön megértetni a DVSC-Nyíregyháza összecsapás jelentőségét, egymást is ösztönzik a játékosaink, ebben a szellemben várjuk a meccset – szögezte le Toldi Gábor.

DLA: mai közvetítések + hétvégi program

Ezen a hétvégén is izgalmasnak ígérkező összecsapásokat vívnak a Debreceni Labdarúgó Akadémia csapatai. A 6. helyen álló U19-esek a 4. MTK otthonában lépnek pályára szombaton 14 órától, az U17-esek ugyanezen napra kiírt, Puskás Akadémia elleni hazai találkozója viszont elmarad, májusra halasztották.

A 7. pozíciót elfoglaló U16-osok rangos meccset vívnak, szombaton délben a listavezető Ferencváros otthonában igyekeznek pontot szerezni, míg a tabellán 3. U15-ösök és az első helyen álló U14-esek Nyíregyházán vendégszerepelnek, abszolút győzelmi eséllyel (kezdés: 10 óra).

A szombati mérkőzéseket az U13-as az U12-es együttes pénteki, Eger elleni pallagi találkozói vezetik fel (13 és 14.30 óra), melyek természetesen zárt kapusak, de online stream-en láthatók. Íme:

Szurkoljatok újra a Seyu-val a keleti rangadón is!

A vasárnapi, Nyíregyháza Spartacus elleni rangadón újra lehetőségetek nyílik, hogy szurkolói fotóitokkal a Nagyerdei Stadion kijelzőiről buzdítsátok a csapatot! A Seyu applikációján keresztül beküldött szelfiknek köszönhetően a kőkemény összecsapás helyszínén is megmutathatjátok a Loki játékosainak, hogy otthonról is támogatjátok őket!

A klub és a Seyu újabb közös játékának keretein belül pedig azok között, akik a DVSC színeiben vagy a Loki-meccsel a TV képernyő előtt készített szurkolói képet posztolnak, egy, a teljes csapat által dedikált mezt sorsolunk ki.

Ahhoz, hogy szurkolóként felkerülj a kijelzőkre és legyen esélyed megszerezni a nyereményt, nem kell mást tenned, mint:

1.Letölteni okostelefonra a ‘Seyu – Együtt a győzelemért!’ applikációt (Androidos készülékre: ITT, Apple készülékre: ITT)

2.Bejelentkezni Google vagy Facebook-fiókkal

3.Bejelölni kedvencnek a DVSC-t

4.Kiválasztani a keleti rangadót, és készíteni egy fotót a DVSC színeiben vagy Loki-meccsel a képernyő előtt

5.Hozzáadni a képhez egy szurkolói üzenetet, és posztolni a képet a kivetítőre!

Csak akkor lehet képet készíteni, ha a képernyő elforgatás be van kapcsolva!

Az applikáció használati útmutató videóját ITT is meg tudjátok nézni!

A szurkolói képeket továbbá az alkalmazáson keresztül meg tudjátok osztani bármilyen közösségi média portálon is, illetve a DVSC is büszkén osztja majd meg egy albumban a képeket, megmutatva, hogy a Loki mindig számíthat rátok!

Kövessétek a DVSC-t és a Seyu-t a közösségi médiában, hogy ne maradjatok le a legfrissebb hírekről és a megosztott szurkolói képekről!

Fotóra fel! Hajrá, Loki!

A nyereményjáték teljes szabályzata az alábbi linken található.

A rangadók fordulója következik

Az NB II. legjobb 6 csapata feszül egymásnak vasárnap, tehát nem akármilyen mérkőzések zárják a hetet a Merkantil Bank Ligában. A listavezető Loki az 5. helyezett, 8 mérkőzés óta veretlen, szerdán a Budaörsöt 5-0-ra legyőző Nyíregyházát fogadja az ősi rangadón 12.15-től a Nagyerdei Stadionban (tv: m4, élő).

A DVSC mögött 1 pont hátránnyal második Vasas a 6. helyen tanyázó, a bajnokságban a Loki után a legtöbb gólt szerzett Ajkát látja vendégül vasárnap (kezdés: 17 óra), míg a 3., szintén a feljutásra pályázó, régóta veretlen Gyirmót 16.30-tól hazai pályán a negyedik pozíciót elfoglaló Péccsel csap össze. A DVSC-nek jelenleg 63, a Vasasnak 62, a Gyirmótnak 59, a Pécsnek 58, a Nyíregyházának 50, az Ajkának 49 pontja van.

Így aztán vasárnap kora estére sok mindenre választ kaphatunk, tehát nemcsak a rangadók, hanem a válaszok fordulója következik.

Vereség 10 emberrel

Egy hét leforgása alatt 3 meccs (a Soroksár, a Dorog és majd vasárnap a Nyíregyháza ellen) nem kevés, éppen ezért várható volt, hogy a Huszti Szabolcs, Toldi Gábor edzőpáros több helyen is változtatni fog a kezdőcsapaton az előző bajnokihoz képest. Ennek megfelelően bekerült a kezdőbe több között Kusnyír Erik, Ferenczi János, Haris Attila, Bényei Ágoston, Sós Bence és Bárány Donát is.

Maga a meccs Loki-rohamokkal kezdődött, Ugrai Roland fejese után már az első percben védeni kellet a hazai kapusnak, ezt aztán még gyorsban (7 perc alatt) öt debreceni szöglet követte. Egyértelmű volt a DVSC fölénye, amely a 9. percben egy szép Ugrai-csavarásban és több szép támadásban fejeződött ki. A félidő közepén némileg kiegyenlítettebbé vált a játék, ennek ellenére a 35. minutumban is Loki-helyzetet jegyezhettünk fel, ismét a mezőny addigi legjobbja, Ugrai lőtt egy szép csel után 18 méterről, ám Borsos vetődve hárítani tudott. A játékvezető aztán váratlanul főszereplővé avanzsált, a 39. percben második sárga után kiállította Kusnyír Eriket (a döntés erősen megkérdőjelezhető volt), így a piros-fehérek kénytelenek voltak emberhátrányban kezdeni a második félidőt.

A szünetben hármat is cserélt a DVSC, érkezett Szécsi Márk, Bódi Ádám és Bévárdi Zsombor, nem folytatta Bárány Donát, Haris Attila és Sós Bence. A játék képe nem változott, a Loki emberhátrányban is mezőnyfölényben játszott, amit az 57. percben Szécsi próbálkozása, majd nem sokkal később Ugrai lövése jelzett.

Váratlanul azonban sajnos nem a debreceniek, hanem egy kontrából a dorogiak találtak be, a 71. percben Szedlár húzott el a bal oldalon, beadását Kanalos rúgta közelről a kapuba (1-0). Ezt követően beállt Dzsudzsák Balázs és Tischler Patrik, a DVSC pedig megpróbált kiegyenlíteni. A 86. percben erre meg is volt a lehetőség, azonban Dzsudzsák beadása után Bódi nem sokkal, de mellé fejelt.

Így aztán maradt a vereség (sőt, a dorogiak a hosszabbításban Szerencsi révén még egyszer betaláltak), folytatás vasárnap a Nagyerdei Stadionban a Nyíregyháza ellen.

Merkantil Bank Liga, 31. forduló.

Dorog-DVSC 2-0 (0-0).

Tatabánya, Grosics-stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Káprály.

Dorog: Borsos – Belényesi, Nagyházi (Szedlár,64.) Kárász, Ryaskho, Zuigéber, Kanalos (Nyíri, 82, Beliczky (Csillag, 53.), Berkó, Papp M., Girsik (Lénárt, 64.). Vezetőedző: Antal Gábor.

DVSC: Gróf – Kusnyír, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Varga J. (Dzsudzsák, 72.), Haris (Bévárdi, 46.) – Ugrai (Tischler, 80.), Bényei Á., Sós (Bódi, 46.) – Bárány (Szécsi, 46.). Edzők: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Gól: Kanalos (71.), Szerencsi (96.).

Sárga lap: Berkó (40.), Csillag (91.), illetve Kusnyír (25., 39.), Kinyik (39.), Pávkovics (45.).

Kiállítva: Kusnyír (39.).

Mesterszemmel

Toldi Gábor: Mindamellett, hogy minden tiszteletem a dorogi csapaté, és gratulálok nekik a győzelemhez, tíz emberrel is illett volna megnyerni a meccset.

Dorog-DVSC: itt látható!

Idegenbeli bajnoki vár a DVSC labdarúgócsapatára, amely április 7-én, szerdán 16.30 órától a Dorog ellen lép pályára a Merkantil Bank Liga 31. fordulójában.

A Tatabányán rendezendő mérkőzést sajnos továbbra is zárt kapuk mögött rendezik, de szurkolóink ezúttal sem maradnak le a kilencven percről.

https://www.youtube.com/watch?v=XqXgbFwe3gk&ab_channel=DorogiFC

A hazaiak egyébként nincsenek rossz formában, annak ellenére, hogy az elmúlt hétvégén 1-0-s vereséget szenvedtek a Budaörs vendégeként. Ami a Lokit illeti, a Soroksár 2-0-s legyőzésével továbbra is a tabella élén áll.

A két fél debreceni „felvonását” a DVSC nyerte 3-0-ra, együttesünk természetesen azon lesz, hogy idegenből is elhozza a három pontot, tovább növelve ezzel előnyét.

Emberhátrányban kapott ki a kis Loki

Nem várt könnyű kilencven perc a Szatmári Csaba vezette kis Lokira, amely a tabella élmezőnyéhez tartozó Balassagyarmat ellen folytatta szereplését az NB III-as küzdelemsorozatban.

Mi sajnos nagyon rosszul, a hazaiak pedig esélyeshez méltón kezdték a találkozót, hisz már az 1. percben vezetéshez jutottak. A bekapott gól után egyre jobban játszottunk, az első játékrész második felében már több lehetőségünk is volt, de sajnos nem sikerült egyenlíteni.

A második félidő elején még nehezebb emberhátrányba kerültünk, ráadásul a Balassagyarmat büntetőhöz jutott, amelyet Hrabina hárított, ráadásul a kontrából betalálhattunk volna, az újabb elkerülhető találatot mégis a házigazdák szerezték néhány perccel később.

Szatmári Csaba lefújást követő nyilatkozatában elmondta, ez fordulópontja volt a találkozónak és végképp megpecsételte csapata sorsát. A 66. percben újra betalált a Balassagyarmat, amely így 3-0-s sikerével otthon tartotta a három pontot.  

A DVSC II. a következő fordulóban a Tiszafüredet látja vendégül vasárnap délután a DEAC-pályán.     

NB III Keleti csoport 27. forduló

Balassagyarmati VSE – DVSC II. 3–0 (1-0)

DVSC II: Hrabina – Lakatos, Kovács R., Gellén, Füzfői – Girdán (Juhász, 64.), Baráth, Szabó Á. (Kozma, 77.) Maruscsák (Tomola, 58.) – Gyönyörű (Jankelic, 64.), Simon (Pelles, 77.)

Kiállítva: Gellén (54.)  

Gyász: elhunyt a Loki egykori kiváló játékosa

71 éves korában elhunyt Maczkó Gyula, a DVSC egykori remek csatára. A kiváló fejjátékáról is híres futballista a hetvenes évek második felében meghatározó alakja volt a Lokinak, többek között gólt szerzett az 1979-es, legendás Debrecen-Nyíregyháza találkozón, amelyen a DVSC a Nagyerdei Stadionban közel 30 ezer néző előtt 2-1-re legyőzte riválisát, és feljutott az első osztályba. Később játszott a DUSE-ban és a Debreceni Kinizsiben is.

Maczkó Gyula emlékét megőrizzük, a klub részvétét fejezi ki a gyászoló családnak.

Győzelem, szép gólokkal

Az eltiltott Baráth Pétert nélkülözve, de egyébként a bajnoki szünetben elvégzett, alapos felkészülés után, teljes fegyverzetben kezdte a DVSC a Soroksár elleni bajnokit. Ugrai Roland elsőként került be a debreceni kezdőcsapatba, Szécsi Márk pedig testvérét, Szécsi Gergő kapust riogathatta lövéseivel.

Elsőként azonban nem ő riogatta, hanem Pintér Ádám, aki a 10. percben veszélyesen csavart kapura. A 12. minutumban viszont már szó sem volt riogatásról, Dzsudzsák Balázs kitűnő elfutása és remek bal oldali beadása után Szécsi Márk érkezett jól középen, és felavatta a tesót (1-0). A folytatásban sem lankadt a Loki lendülete, előbb Pintér, aztán Kinyik Ákos érhetett volna el gólt, majd a 22. percben Ugrai Roland remek egyéni alakítása végén védett bravúrral a soroksári hálóőr.

Félóra után viszont a vendégek kerültek ziccerbe, de Magyari lövését védte Gróf Dávid. Erre bombagóllal válaszolt a gyors játékot bemutató DVSC, a 37. percben Ugrai Roland Bévárdi Zsombor jobb oldali beadása után lőtt a léc alá (2-0). A szünetre így magabiztos hazai előnynél vonulhattak a csapatok.

A második félidő elején is a Loki dominált, bár a pihenő után kettőt cserélő Soroksár mindent elkövetett, hogy szépítsen, az 54. percben például Gróf zseniális védése kellett, hogy Hudák nem találjon be. Az 57. percben érkezett Bárány Donát és Sós Bence, és jött néhány Dzsudzsák-lövés is, amelyek veszélyt jelentettek. A debreceni siker viszont nem forgott veszélyben, sőt, a mérkőzés utolsó harmadában sorra jöttek a hazai helyzetek, azt lehetett érezni, lesz még itt gól. Végül nem lett, Bárány, Sós és Pávkovics lehetősége is kimaradt (a kapufa is segített a soroksáriaknak), de a DVSC így is magabiztosan nyert, ahogy hazai pályán illik.

Folytatás szerdán Tatabányán a Dorog ellen.

Merkantil Bank Liga, 30. forduló.

DVSC-Soroksár 2-0 (2-0).

Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók.

DVSC: Gróf – Bévárdi (Kusnyír, 89.), Kinyik, Pávkovics, Korhut – Varga J. (Haris, 89.), Dzsudzsák – Pintér (Bényei Á., 76.), Ugrai (Sós, 57.), Bódi (Bárány, 57.) – Szécsi M.. Edzők: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Soroksár: Szécsi G. – Hudák, Gárdos, Szerető (Korozman, 67.), Csontos, Pászka, Gyömbér (Orosz M., 67.), Takács Zs., Derekas, Erdélyi (Ramadan, 46.), Magyari (Lovrencsics B., 46.). Edző: Lipcsei Péter.

Gól: Szécsi M. (12.), Ugrai (37.).

Sárga lap: Derekas (34.), Takács Zs. (62.).

Mesterszemmel

Toldi Gábor: Egy kulturáltan futballozó Soroksárt sikerült magabiztosan legyőznünk. Az első félidőben elkövettünk 1-2 hibát, de összességében uraltuk a játékot, gratulálok a fiúknak.

Lipcsei Péter: Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz. Sokat hibáztunk, nem tetszett ma a csapatom teljesítménye. Nekünk is voltak helyzeteink, de a végén kivégezhettek volna minket.

FOTÓK A MECCSRŐL!

DLA: húsvéti csaták

Az U19-esek szombaton Pallagon a Vasast fogadták, és gólzáporos meccsen kikaptak. Az U17-esek ugyanezen napon a Diósgyőr vendégeként igyekeztek pontokat szerezni, azonban ez sajnos ezúttal nagyon nem sikerült. Az U16-osok szerdán 4-1-re kikaptak a Puskás Akadémia otthonában, szombaton a szombathelyi Illés Akadémia ellen egy döntetlennel tudtak előrukkolni.

A tabellán immár 2. U15-ösök és a listavezető U14-esek egyaránt a Kisvárdát fogadták hazai pályán, egyértelműen a siker reményében: az U15-ösök nyerni tudtak, az U14-esek viszont kikaptak.

Eredmények.

U19. DVSC-DLA-Vasas 2-3 (1-2). DVSC-DLA: Szabó S. – Mező, Lipcsei, Sápi, Farkas (Kincses, 57.), Balla, Jánovszki, Baranyai, Tordai, Kovács G., Györgye (Zahuczky, 57.) Vezetőedző: Szalánczi Tamás. Gól: Tordai (6., 60.).

U17. Diósgyőr-DVSC-DLA 6-0 (4-0). DVSC-DLA: Csernely – Tóth B. (Vadász, 46.), Fábián, Lénárt, Sipos, Karmacsi (Kardos, 68.), Pelles (Kiss B., 46.), Nagy R., Kovács M. (Lázók, 80.), Pinczés, Gomes (Bajusz, 46.). Vezetőedző: Szűcs János.

U16. DVSC-DLA-Illés Akadémia 0-0. DVSC-DLA: Csapó – Harsányi, Kokovai, Vaskó, Kosztyák (Nagy N., 65.), Horváth-Gaudi, Arany (Bökönyi, 54.), Batai, Doktor (Cibla, 65.), Szakács (Karakas, 54.), Horváth Z. Vezetőedző: Bücs Zsolt.

U15. DVSC-DLA-Kisvárda 2-1 (0-0). DVSC-DLA: Engedi M. – Török, Szilágyi T., Komlósi, Balogh M., Zsolcai (Sztankó, 66.), Kohut, Forgó (Szuháj, 80.), Butor, Szilágyi D. (Hornyák, 82.), Nagy M. Vezetőedző: Joó Zsolt. Gól: Komlósi (49.), Forgó (55.).

U14. DVSC-DLA-Kisvárda 1-2 (1-2). DVSC-DLA: Sávolt – Rácz (Kiss Z., 68.), Patai, Gergely, Bartha (Kovács B., 65.), Bodnár, Szabó M. (Gajdán, 41.), Mona, Tóth B., Balogh M., Nagy M. (Grassi, 65.). Vezetőedző: Kolozsi Gergő. Gól: Balogh M. (38.).

Folytatja bajnoki szereplését a Loki

Az bajnokságból már csak kilenc forduló van hátra, de még mindig kiélezett a harc az első osztályba kerülésért és az első helyért. A Loki az előző két bajnokiján visszatért a győzelmek útjára, a Kaposvár ellen 2-0-ra nyert a Nagyerdőn, majd Pécsen is egy ugyanilyen arányú, rendkívül fontos győzelmet aratott. A DVSC ennek köszönhetően a tabella éléről várhatja a hétvégi folytatást, de mivel csapatunk fő riválisa, a Vasas a forduló nyitómérkőzésén 1-0-ra nyert Szegeden, ezért a piros-fehér alakulat előnye jelenleg csak egy pont a fővárosiak előtt.

Jó hír, hogy a Lokiból jelenleg mindenki bevethető (természetesen az eltiltott Baráth Péteren kívül), azonban a fővárosi gárdát egyáltalán nem szabad lebecsülni, mivel a 2014/2015-ös szezon óta folyamatosan az NB II-ben szerepel és évről-évre erősebb játékkal rukkol elő.

Az utóbbi mérkőzéseken remek formában lévő Soroksár SC pillanatnyilag a 6. helyen áll, a mérlege 14 győzelem, 6 döntetlen és 9 vereség. A csapatot több Ferencvárosban nevelkedett, vagy onnan kölcsönből érkező labdarúgó is erősíti, mivel a két egyletet szoros kapcsolat fűzi egymáshoz. A Soroksár a legutóbbi játéknapon a Budaörs együttesét látta vendégül és egy hihetetlenül fordulatos, gólokban gazdag meccset játszottak a felek. A Lipcsei Péter által vezetett gárda lelki erejéről mindent elárul, hogy a tompa kezdésből adódó háromgólos hátrányból is felállt és a második félidőben szenzációs támadójátékot bemutatva végül 5-4-re nyert.

A Loki és a Sori tavaly október elején már találkozott egymással. A fővárosban rendezett küzdelmes, harcos találkozón többször vettük magunkhoz az irányítást, de mellette az ellenfélnek is voltak lehetőségei. A veszélyesen játszó Bárány a 31. percben beforgatta védőjét, aki lerántotta, a büntetőt pedig Bódi Ádám magabiztosan értékesítette. A paprikás hangulatú második félidőben egy bal oldali beadást követően Lovrencsics Balázs egyenlített, ezt követően még a mieinktől Dzsudzsák, Tischler, Bódi és Ferenczi is kapura lőhetett, ám végül maradt az 1-1-es döntetlen. Egy hasonlóan érdekes, kiélezett összecsapásra van tehát most is kilátás, természetesen mindkét csapat számára fontos a három pont megszerzése.

Az április 4-én, vasárnap 17 órakor kezdődő DVSC-Soroksár bajnoki összecsapást a Debrecen Televízió élőben közvetíti, de streamen keresztül is követhető lesz.

NB III: Balassagyarmaton vendégszerepel a DVSC II

Újabb idegenbeli mérkőzés vár a DVSC második csapatára, amely április 4-én, vasárnap a Balassagyarmat otthonában lép pályára az NB III Keleti Csoport 27. fordulójában.

Ellenfelünk jelenleg a tabella 6. helyén áll, eddig 12-szer győzött, 6-szor döntetlent játszott, míg 7 alkalommal nem szerzett pontot. A Balassagyarmati VSE ugyan nem kezdte jól a bajnokságot, de november óta egyre jobb eredményeket ér el. Ez többek között a jól szervezett védelmének is köszönhető, amely a tavaszi szezonban mindössze egy gólt kapott. A Balassagyarmat az elmúlt játéknapon a Diósgyőr fiókcsapatánál játszott volna, ám a Nógrád megyei alakulatot több sérülés és betegség is hátráltatta, így a mérkőzést későbbre halasztották.

Szatmári Csaba együttese 28 pontot gyűjtött eddig a bajnokságban, ám az előző négy találkozóján egyaránt 1-0-s vereséget szenvedett. A kis Loki nincs jó passzban, múlt héten a listavezető Tiszakécske ellen ugyan agilis és bátor játékot mutatott, de helyzeteivel továbbra sem tudott jól sáfárkodni. Most kimondottan fontos lenne egy siker, amely önbizalmat és lökést adhatna a fiatal játékosoknak.

A két csapat a szezonban már találkozott egymással. A Debrecenben rendezett mérkőzésen a DVSC II. magabiztos, 3-1-es győzelmet aratott.

A vasárnap 16.30 órakor kezdődő Balassagyarmati VSE-DVSC II bajnokit a Balassagyarmati Ipolypart Sporttelepen, zárt kapuk mögött rendezik, de szurkolóink az élő streamnek köszönhetően nem maradnak le semmiről.