Búcsú a Konferencia Ligától: DVSC-Rapid 0-5

Felejthetetlen hangulatban, csaknem telt ház előtt kezdődött el a Nagyerdei Stadionban a DVSC-Rapid rangadó, az UEFA Konferencia Liga 3. selejtezőkörének visszavágója. A Lokinak még mindig nélkülöznie kellett a sérülésből visszatérőben lévő Ferenczi Jánost, a mieink kezdőcsapata megegyezett a bécsivel.

Az első mérkőzés 0-0-ja után a vendégek léptek fel támadólag, Burgstaller a 3. percben 9 méterről nem sokkal fejelt fölé. A DVSC igyekezett higgadt maradni, és a saját játékát játszani. Fölényben játszott a Rapid, a 15. percben meg is szerezte a vezetést: egy eladott labda után Seidl lépett ki ziccerben, majd 10 méterről magabiztosan lőtt a kapuba (0-1).

A Loki igyekezett jól reagálni a történtekre, a 23. percben Joao Oliveira 14 méteres lövése nem sokkal kerülte el a kaput. Kiegyenlítettebb lett a meccs képe, kemény küzdelem zajlott a pályán, az osztrákok négy sárgát is összeszedtek. A 32. minutumban Dzsudzsák Balázs szabadrúgása után Dorian Babunski hiába talált be közelről, les miatt nem volt érvényes a gól. Az első félidő hajrájában, a 43. percben aztán a Rapid megszerezte második találatát is, egy baloldali akció végén Oleksandr Romanchukról pattant a labda a hálóba (0-2).

A második játékrészre érkezett Brandon Domingues, a Loki pedig mindent megpróbált! Támadtunk folyamatosan, birtokoltuk a játékszert, most a Rapidon volt a nyomás, mégis a vendégek szereztek gólt: az 51. percben egy gyors kontra végén Grüll Megyeri Balázst is kicselezve gurított a kapuba (0-3).

A továbbjutás reménye ezzel elveszett, a hátralévő időben a DVSC igyekezett szépen zárni a mérkőzést. Együttesünk becsülettel harcolt (közben beállt Alexandros Kyziridis, majd Baranyai Nimród, Bárány Donát és a legvégén Antonio Mance is), volt néhány kisebb lehetősége, azonban nem sikerült kozmetikázni az eredményen, sőt, Burgstaller a 72. percben egy kipattanót értékesítve tovább növelte a bécsiek előnyét (0-4). Ehhez a 90. percben a csereként beállt Bajic is hozzátett egyet, így kialakult a végeredmény (0-5).

Továbbjutott a Rapid Wien, 5-0 arányú összesítéssel. Folytatás hétfőn 20.15-től a Kisvárda ellen a Nagyerdei Stadionban.

Srdjan Blagojevic: Gratulálok a Rapidnak, jobb volt, megérdemelte a továbbjutást, sok sikert kívánok neki. Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, tudom, hogy nekik sem könnyű, elnézést kérek az eredményért. Nehéz és fájdalmas ez az este számunkra, de most ezzel kell megküzdenünk. Jelenlegi célunk az, hogy összetartsunk, ez egy teszt is lesz, miként tudunk reagálni a helyzetre. Hétfőn meg szeretnénk mutatni, kik is vagyunk valójában.

Zoran Barisic: Gratulálok a csapatomnak. Kiváló teljesítményt nyújtottunk az első perctől az utolsóig. Koncentráltak voltunk, büszke vagyok a játékosokra. Nem mindennapi, hogy egy ilyen jó csapat ellen, mint a Debrecen, ilyen jó produkcióval rukkolunk elő.

UEFA Konferencia Liga, 3. selejtezőkör, 2. mérkőzés.

DVSC-Rapid Wien (osztrák) 0-5 (0-2).

Nagyerdei Stadion, 16 572 néző. Vezette: Stavrev (észak-macedón).

DVSC: Megyeri – Kusnyír (Baranyai, 73.), Dreskovic, Romanchuk, Manrique – Lagator, Loncar – Szécsi (Domingues, 46.), Dzsudzsák (Mance, 86.), Joao Oliviera (Kyziridis, 61.) – Dorian Babunski (Bárány, 73.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Rapid: Hedl – Schick, Querfeld (Hofmann, 75.) , Cvetkovic (Soilbauer, 82.), Auer (Moormann, 75.) – Sattlberger, Oswald, Kerschbaum – Seidl, Burgstaller (Mayulu, 79.), Grüll (Bajic, 79.). Vezetőedző: Zoran Barisic.

Gól: Seidl (15.), Romanchuk (43., öngól), Grüll (51.), Burgstaller (72.), Bajic (90.).

Sárga lap: Domingues (54.), Lagator (67.), illetve Seidl (25.), Querfeld (27.), Auer (31.), Sattlberger (34.), Cvetkovic (46.).