OTP Bank Liga 29. forduló

Diósgyőr

OTP Bank Liga 30. forduló

Kikaptunk a Ferencvárostól

Rangadót játszott a DVSC labdarúgócsapata vasárnap délután, amikor a Ferencvárost fogadta a Nagyerdei Stadionban az OTP Bank Liga 12. fordulójában. Herczeg András ezen a találkozón eltiltás miatt nem számíthatott még Varga Kevinre, a kispadon ugyanakkor ott volt a Loki saját nevelésű labdarúgója, a brazíliai világbajnokságon gólt szerző, 17 esztendős Baráth Péter.

A mai mérkőzés első félidei kezdőrúgását Gelei József olimpiai bajnok labdarúgó és Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Emlékév Testület elnöke végezte el.

Sajnos nem kezdtük jól a mérkőzést, az első percekben inkább a mi térfelünkön folyt a játék. A 10. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros, Varga Roland 15 méterről nagy erővel lőtt Nagy Sándor kapujába. A bekapott gól után a mi perceink következtek, előbb Kinyik Ákos visszagurított labdája után Kusnyír tekert kapura a tizenhatos vonalától, de Gróf a léc alól szögletre ütötte a labdát, majd Adeniji közeli bombáját hárította bravúrral a zöld-fehérek kapusa. A 14. percben egy gyors kontra után Trujics lőtt Gróf kezébe. A 20. percben Csősz próbálkozása nem ért célba. Jól játszottunk, a 24. percben Kusnyír passza után Haris pörgetését ütötte ismét bravúrral szögletre Gróf. Egy percre rá a Fradi is betalálhatott volna, de Tokmac 5 méterről nem érte el a neki szánt labdát. Remek hangulat uralkodott a Nagyerdei Stadionban, ahol mind a két csapatot szép számban buzdították a szurkolók. A 30. percben Szécsi félpályás passzát vitte végig majdnem Adeniji, de az ötös sarkánál szerelték, Farkas játékvezető pedig szögletet ítélt. A pontrúgás után Pávkovics fejelt Gróf kezébe.  A 37. percben jóformán a második helyzetéből megduplázta előnyét a Fradi, egy jobbról beadott labdát Tokmac szinte a gólvonalról fejelt a hálóba.

A második félidei kezdőrúgást Czigány Zoltán végezte el, akit 60. születésnapja alkalmából barátai ajándékoztak meg ezzel a lehetőséggel.

A szünetben cserélt Herczeg András, Szécsi Márkot Kundrák Norbert váltotta. Cserejátékosunk fantasztikusan szállt be, mindössze négy perc elteltével szépített, Adeniji beadását védhetetlenül fejelte a jobb alsóba! Az 56. percben egy teljesen ártalmatlan szituációban a lábához kapott Nagy Sándor, aki nem tudta folytatni a játékot, helyére Tomas Kosicky állt be. Az 59. percben Isael bombáját kellett védeni kapusunknak. Két perccel később sajnos jött a vendégek harmadik találata, egy jobb oldali beadást követően Isael közelről fejelt a hálóba. A 72. percben harmadik cserelehetőségét is kihasználta vezetőedzőnk, Szatmári Csaba helyett Haruna Garba érkezett. A 76. percben újabb gólt lőttek a zöld-fehérek, Bőle Lukács a tizenhatos sarkától emelt a kapunkba. Három perccel később ismét betalált a Ferencváros, Kosicky Tokmac lövését épp Varga elé ütötte, aki az üres kapuba továbbított. A 86. percben Tokmac újabb gólt szerzett, a támadó távolról talált be.

A DVSC sajnos nem tudta legyőzni a tavalyi bajnok Ferencvárost, amely 6-1-re nyert a Nagyerdei Stadionban.

OTP Bank Liga, 12. forduló
DVSC-Ferencváros 1–6 (0-2)

Nagyerdei Stadion, 8136 néző. Vezette: Farkas (Theodoros, Márkus)
DVSC: Nagy S. (Kosicky, 58.) – Kinyik, Szatmári (Garba, 72.), Pávkovics, Ferenczi – Kusnyír, Csősz, Haris – Adeniji, Trujic, Szécsi (Kundrák, 46.)
FTC: Gróf – Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Civic (Csontos, 85.) – Haratin, Ihnatenko – Varga R., Tokmac, Zubkov (Bőle, 72.) – Isael (Boli, 80.)
Gól:0-1 Varga R. (11.), 0-2 Tokmac (37.), 1-2 Kundrák (49.), 1-3 Isael (61.), 1-4 Bőle (76.), 1-5 Varga R. (79.), 1-6 Tokmac (87.)
Sárga lap: Kinyik (43.), Tokmac (46.), Csősz (71.)