Immár teljes a DVSC szakmai stábja, és készen áll felkészülés június 17-i kezdetére. A csapat új vezetőedzője Gert Remmel, asszisztens edzőként segíti munkáját Rasmus Jansson, Ednardo Monterio és Dombi Tibor. Kapusedzőként Balogh János és Tuska János dolgozik az első csapattal és egyben felügyeli az akadémiai munkát, Száraz Ádám vezető erőnléti edzőként ugyanilyen a szerepkörben lesz, Pallai Zsolt erőnléti, Szalóczy Dávid elemző edzőként dolgozik a csapatért. Hajrá, Loki!
Idén év eleje óta kölcsönben az OFK Beograd együttesében szerepelt Yacouba Silue. A szerb klub most élt vételi opciós jogával, így a 24 éves elefántcsontparti támadó átigazolási díj ellenében végleg az OFK játékosa lett. Yacouba Silue 2024 nyarán érkezett a DVSC-hez, azóta 10 NB I-es bajnokin lépett pályára a Lokiban, 1 gólt szerzett.
Az új idényben a DVSC első csapatának és a Loki akadémiájának szakmai stábját erősíti Tuska János kapusedző, aki az elmúlt években Diósgyőrben dolgozott. Nem lesz ismeretlen számára a debreceni közeg, hiszen 2019 és 2021 között már segítette a pallagi akadémián zajló munkát.
Tuska János már évekkel ezelőtt elvégezte az UEFA kapusedző A tanfolyamot, oktat is az MLSZ kapusedzői képzésein. Korábban a Bozsik Akadémiánál, Cigándon, a Nyíregyháza Spartacusnál és a DVTK-nál is sok tapasztatot szerzett, mostantól a DVSC szakmai csapatát erősíti. Üdv a Lokiban!
A DVSC 2027. június 30-ig meghosszabbította Szécsi Márk szerződését, a megállapodás további egy év opciót is tartalmaz. A Loki 32 éves, saját nevelésű, több poszton is bevethető játékosa már több mint 200 bajnoki mérkőzést játszott piros-fehérben, az előző idényben 21 találkozón lépett pályára, a Kazincbarcika ellen gólt is szerzett.
Szécsi Márknak gratulálunk és további sikereket kívánunk a DVSC-ben!
Átigazolási díj ellenében távozik a DVSC-től Szuhodovszki Soma, aki az MTK-nál folytatja karrierjét. A 26 éves Szuhodovszki Soma 2023 decemberében érkezett a Lokihoz, azóta 67 bajnoki mérkőzésen lépett pályára a DVSC színeiben, ezeken 4 gólt szerzett. Különösen emlékezetes, kulcsfontosságú találatot jegyzett tavaly májusban Székesfehérváron, tavaly ősszel Nyíregyházán és idén Győrben is.
Szuhodovszki Somának köszönjük, amit a Lokiért tett, és sok sikert kívánunk további pályafutásához!
Akadémiai igazgatóként és utánpótlás szakágvezetőként a DVSC Labdarúgó Akadémiánál folytatja pályafutását Kemenes Szabolcs. A 40 éves egykori kapus mintegy 200 mérkőzésen védett az NB I-ben, pályafutása nagy részét a Honvéd együttesében töltötte, bronzérmet is nyert. Edzői karrierje – Bognár György mellett – Budaörsön kezdődött, ahol az utánpótlásért is felelt, majd a III. kerületi TVE csapatánál az NB II-ben is folytatódott, dolgozott Spanyolországban is edzőként. Később az U19-es magyar válogatott szövetségi edzőjeként bontakozott ki. A magyar utánpótlás-válogatottak közül egyedüliként, Kemenes Szabolcs vezetésével és több debreceni játékossal a keretben szerepelt az U-19-es válogatott az UEFA Elit körben Olaszországban idén tavasszal.
Az angolul és spanyolul is beszélő, Kemenes Szabolcs modern felfogású, a korszerű módszerekben otthonosan mozgó, a nemzetközi utánpótlás követelményszintjét tökéletesen ismerő, kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszerrel bíró, ambiciózus szakember, aki tudásával sokat tehet hozzá a pallagi edzőcentrumban zajló munkához.
Természetesen Herczeg András továbbra is megbecsült tagja és fontos szereplője marad a DVSC Labdarúgó Akadémia szakmai vezetésének, korábbi utánpótlás-válogatott játékosával, Kemenes Szabolccsal együtt fejlesztik tovább a debreceni tehetségeket.
A lengyel első osztályú Motor Lublin szakmai stábjából érkezik Debrecenbe a DVSC új vezetőedzője, Gert Remmel. Az 50 éves észt szakember korábban dolgozott a finn HIFK és Honka együtteseinél, tapasztalatokat szerzett Olaszországban, Cipruson és Horvátországban is, az utóbbi években Lengyelországban bizonyított. A finn U21-es válogatott szakmai stábjának meghatározó tagjaként nagy részt vállalt abban, hogy a gárda kijutott a 2025-ös U21-es Európa-bajnokságra, ahol Dánia és Hollandia ellen is pontot szerzett.
Gert Remmel intelligens, innovatív, tapasztalt, ám rendkívül modern szemléletű, a rendszerszintű gondolkodást preferáló trénerként ismert a futballszakmai világban, akinek remek érzéke van a fiatalok fejlesztéséhez, emellett a felnőtt futballban a lengyel bajnokságban dolgozott.
Gert Remmellel tart a Lokihoz Rasmus Jansson, aki eddig szintén a Motor Lublin stábjában ténykedett. A 29 éves finn szakember összeszokott párost alkot az új vezetőedzővel, több klubnál is dolgoztak együtt. Rasmus Jansson maximalista szakember, aki videóelemzőként, egyéni fejlesztőként és stratégaként is kiváló. Tagja Bosznia-Hercegovina válogatottja szakmai stábjának is, amely kivívta a világbajnokságon való szereplés jogát.
A DVSC stábjához csatlakozik a portugál 36 éves Ednardo Monteiro is. Az asszisztens edző nagy tapasztalattal rendelkezik az utánpótlásképzésben, Lengyelországban több klub korosztályos csapatának is volt vezetőedzője, legutóbb a lengyel élcsapatnak számító Raków Częstochowánál dolgozott.
A DVSC három évre szerződtette Leon Myrtajt. A 18 éves, korosztályos válogatott labdarúgó Angliából érkezett Debrecenbe, miután végigjárta az akadémiai rendszert a londoniaknál. Leon Myrtaj 7 évesen csatlakozott a Tottenham Hotspur csapatához, több korosztályban is képviselte a Tottenham együttesét, beleértve az U16-os, U18-as és U21-es gárdát, többször edzett az első kerettel is.
Leon Myrtaj édesanyja magyar, édesapja albán származású. Pályára lépett már az albán korosztályos válogatottakban, családi háttere révén jogosult a magyar U21-es labdarúgó-válogatott képviseletére is.
A fiatal, több poszton is bevethető labdarúgó ismert sebességéről, támadó kreativitásáról és sokoldalúságáról egyaránt, a szakemberek szorgalmas és ambiciózus játékosnak tartják, mostantól a Lokiban bizonyíthat.
A DVSC három évre szerződtette Blaz Boskovicot. A 24 éves bosnyák védekező középpályás az előző szezonban a horvát első osztályú NK Lokomotiva Zagreb együttesében futballozott, méghozzá alapemberként, 33 mérkőzésen 3 gólt szerzett és egy gólpasszt is adott.
A korábban Bosznia-Hercegovina U21-es válogatottjában is szerepelt labdarúgó a Zrinjski Mostar csapatában nevelkedett, 2022 óta futballozott a Lokomotiva Zagreb játékosaként. Fiatal kora ellenére összességében már 52 horvát első osztályú bajnoki van a háta mögött, kiváló védekezőjátékra képes a középpályán, több poszton is bevethető.
A nemzetközi gyermeknap alkalmából klubunk rajzverseny pályázatot hirdet gyermekek részére! A feladat: lerajzolni a kedvenc DVSC-játékosodat!
A rajzversenyre bármilyen rajzi technika szabadon válaszható. A megmérettetésre kérjük a kedves közreműködő szülőket, hogy gyermekeik munkáját szkennelt vagy fotózott változatban küldjék el a media@dvsc.hu email címre.
Az alábbi adatok megadása szükséges: a beküldő neve, elérhetősége, a rajz készítőjének neve, iskolája/óvodája, osztálya, illetve a játékos neve, akiről a rajz készült. A munkák beküldési határideje: 2026. június 5.
A DVSC munkatársai a legjobb műveket feltöltik a klub Facebook-oldalára, ahol a szurkolók 2026. június 10-ig lájkokkal szavazhatnak az általuk legjobbnak vélt produkcióra. Klubunk a legtöbb lájkot kapó rajzok készítőit értékes élményajándékokkal jutalmazza. Hajrá, Loki!
Nagyivánban lépett pályára a hétvégén a DVSC Öregfiúk együttese. Legendáink ezúttal is remekeltek, a két, egyenként 30 perces mérkőzésen nem kaptak gólt és meg is nyerték mindkét meccset (3-0 a Honvéd, 5-0 a Nagyiván ellen). Csapatunkban pályára lépett többek között Sándor Tamás, Igor Bogdanovics és Mészáros Norbert is. Az eseményt beárnyékolta, hogy egykori kiváló csatárunk, jelenlegi akadémiai edzőnk, Kerekes Zsombor Achilles-ín szakadást szenvedett, azóta meg is műtötték.
Mielőbbi felépülést kívánunk, Zsombi, mert belőled csak egy van!
Szezonértékelő sajtótájékoztatót tartott csütörtökön a Nagyerdei Stadionban Makray Balázs, a DVSC Futball Zrt. cégvezetője és Bogdán Ádám sportigazgató. Az eseményen természetesen a nemzetközi kupaindulást eredményező, nemrég véget ért idényről és a jövőről is szó esett. Bogdán Ádám jelezte, hogy két héten belül publikus lehet az új vezetőedző személye, aki külföldről érkezik.
Makray Balázs elmondta, hogy egy sikeres szezon áll a klub mögött, hiszen sikerült kivívni a nemzetközi kupaszereplés jogát. – Ez a bajnokság élesebb és kiegyensúlyozottabb volt, mint az előzőek, az a célunk, hogy a DVSC minden évben kiléphessen a nemzetközi porondra. Turbulens idény áll mögöttünk, kisebb csoda, hogy a csapat így helyt tudott állni. Egy éve egy idegtépő hajrában tudtunk bennmaradni, ám az akkor új tulajdonosként feltűnő csoport által elképzelt jövő nem tudott működni. Nagyon komoly erőforrásokat kellett mozgósítani tavaly ősszel, hogy túléljük a nehéz időszakot, külön köszönjük az önkormányzat és többek között a Tranzit csoport támogatását is. Január óta egy rendkívül hiteles többségi tulajdonosunk van, aki a debreceniekkel teljes összhangban ígéretes fejlődést és jövőt garantál. A most véget ért szezonért egyértelműen jár az elismerés Sergio Navarrónak és stábjának, valamint természetesen a játékosoknak is. A DVSC mind a „fiatalperces” szabályozás, mind a „magyarszabály” tekintetében túlteljesített, ilyen szempontból is minden elvárásnak megfelelt. Az elmúlt öt alkalomból háromszor is DVSC-s játékos lett az év felfedezettje, konkrétan Baráth Péter, Vajda Botond és most Szűcs Tamás, így joggal mondhatjuk, hogy a Loki a hagyományokhoz híven jelenleg is remek lehetőségeket kínál a fiatal tehetségeknek. Végezetül ne feledkezzünk meg arról, hogy a hazai átlagnézőszám 7000 felett volt az elmúlt idényben, ami 14 éves csúcsot jelent – szögezte le Makray Balázs.
Bogdán Ádám kiemelte, nagyon boldog, hogy a DVSC sportigazgatója lehet. – Mindig is izgatott ez a feladat, hiszen Angliában több mint egy évtizeden át közelről láthattam, milyen jól tud működni ez a sportág. A magyar NB I-et egy olyan szintre kell emelni, hogy a csapatok helyt tudjanak állni a nemzetközi porondon is, elsősorban természetesen a Loki, amelynek megvannak a hagyományai ebben a tekintetben is. Saját nevelésű futballistákra épülő, sikeres gárdát képzelek el, és fél év után állíthatom, remek összhangban dolgozunk mindannyian a klubnál. Két héten belül jó eséllyel fény derül majd az új vezetőedző és több új játékos személyére is. Dzsudzsák Balázs kapcsán nyugodtan mondhatjuk, azt szeretnénk, ha folytatná – mondta Bogdán Ádám.
Makray Balázs mindehhez hozzátette, hogy a DVSC gőzerővel dolgozik az új vezetőedző kinevezésén, illetve a keret további erősítésén. A Konferencia Liga sorsolása június 17-én lesz, a felkészülés is akkor kezdődik, a csapat pedig június végén ausztriai edzőtáborban készül a kihívásokra.