Hűséges drukkert gyászol a DVSC és szurkolótábora

Gyászol a Loki-tábor: elhunyt hűséges szurkolónk, Csabai Sándor, aki a SZUD tagjaként hosszú évtizedeken át kísérte a csapatot minden fellépésére, a DVSC feltétlen és örök híve volt. Ultracsoportunk tagjai a vasárnapi, felcsúti bajnokin is megemlékeztek elhunyt társukról. Csabai Sándor emlékét megőrizzük.

Loki-Szpari rangadó lesz vasárnap az NB III-ban

A Nyíregyháza második csapatát fogadja a DVSC II. az NB III. Észak-keleti csoportjának 22. fordulójában.

A 39 ponttal a tabella negyedik helyén álló kis Loki egészen parádésan menetel, immár 13(!) mérkőzés óta veretlen. A nyírségiek 22 egységgel a 12. helyen állnak, így van esély arra, hogy Máté Péter együttese tovább tudja folytatni jó sorozatát. A mérkőzés március 29-én, vasárnap 11 órakor kezdődik a Dóczy utcai egyetemi sportkomplexumban.

Egy ponttal ismét több: Puskás Akadémia-DVSC 1-1

Egy újabb fontos idegenbeli mérkőzéssel folytatta bajnoki szereplését ezen a tavaszi vasárnapon a dobogós DVSC, amely a Puskás Akadémia vendégeként lépett pályára a felcsúti Pancho Arénában. A kezdőcsapatban ott volt Vajda Botond, valamint a Kazincbarcika és a Nyíregyháza ellen egyaránt eredményes Dorde Gordic is.

A találkozó viszonylag jó iramban kezdődött, a debreceni szurkolók ismét szép számban elkísérték a csapatot. Minkét gárda próbálkozott alkalmanként letámadással, az első komolyabb kísérlet Dzsudzsák Balázs távoli lövése volt a 6. percben, Szappanos védeni tudott. A Loki igyekezett taktikailag éretten, fegyelmezetten futballozni, a 14. percben majdnem meg is szerezte a vezetést, ám a szép kontra végén Bárány Donát ha kicsivel is, de mellé emelt.

A folytatásban is inkább a DVSC dominált, a 22. minutumban egy labdaszerzés után Dzsudzsák Balázs bombázott nem sokkal a kapu mellé. A 23. percben aztán Bárány Donát szerzett labdát a 16-oson belül, Golla pedig buktatta. A jogos büntetőt válogatott kerettag csatárunk magabiztosan értékesítette, megszerezve ezzel 12. bajnoki gólját (0-1). A 30. percben minden előjel nélkül egyenlített a felcsúti együttes, Samal baloldali beadása után Lukács pörgetett 7 méterről a kapuba (1-1). A szünetig hátralévő időben először Bárány Donát veszélyeztetett fejjel (a játékszer fölé szállt), ezt követően Lukács közeli kísérletét védte szépen Erdélyi Benedek, majd Szűcs Tamás fejesét hárította bravúrral a hazai kapus, így maradt a döntetlen.

A második játékrészt a Loki kezdte támadó felfogásban, a 48. percben Bárány Donát nem sokkal bólintott mellé. Látszott együttesünkön, hogy mindenáron a három pontot akarja, a debreceni mezőnyfölény egyértelmű volt. Az 58. percben Batik Bence fejelt fölé 13 méterről, majd jöttek a cserék, félórával a vége előtt Szuhodovszki Soma és Adrian Guerrero érkezett a pályára, később beállt Maximilian Hofmann, Komáromi György és Fran Manzanara is.

A hajrá elején, a 66. percben éppen Szuhodovszki Soma lőtt fölé góllal kecsegtető helyzetből, majd ugyanő végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, a csavarást Szappanos bravúrral védte. A végjátékban is nyomást gyakorolt ellenfelére a DVSC, igaz, ekkor már veszélyes volt a Puskás Akadémia is, amely lesgólig jutott. A hosszabbításban Komáromi György csavart fölé, végül maradt a pontosztozkodás.

Folytatás április 5-én a Ferencváros ellen a Nagyerdei Stadionban.

Mesterszemmel

Hornyák Zsolt: Örülök, hogy akik ma bizalmat kaptak, nem okoztak csalódást. Rendben volt a játékunk, közelebb álltunk a győzelemhez, mint a Debrecen.

Sergio Navarro: Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, volt egy tervünk, amit valóra váltottunk. Jól játszottunk, jól is védekeztünk. Akadtak bőven helyzeteink, végül egy pontot sikerült megszerezni. Tovább kell fejlődnünk, tovább kell haladnunk.

Fizz Liga, 27. forduló.

Puskás Akadémia-DVSC 1-1 (1-1).

Pancho Aréna, 1586 néző. Vezette: Karakó F.

Puskás Akadémia: Szappanos – Orján, Golla, Markgráf, Nagy Zs. – Duarte, Kern (Magyar Zs., 78.) – Dárdai (Mondovics, 84.), Lukács, Samal (Soisalo, 78.) – Németh A. (Fameyeh, 69.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt.

DVSC: Erdélyi – Kusnyir, Lang, Mejías (Hofmann, 80.), Vajda (Guerrero, 64.) – Szűcs T., Batik – Kocsis D. (Manzanara, 89.), Dzsudzsák (Szuhodovszki, 64.), Gordic (Komáromi, 80.) – Bárány. Vezetőedző: Sergio Navarro.

Gól: Lukács (30.), illetve Bárány (24., 11-esből).

Sárga lap: Németh A. (46.), Lukács (87.), illetve Gordic (43.), Mejías (56.), Lang (93.).

Folytatta menetelését a kis Loki

Folytatódtak vasárnap az NB III-as küzdelmek is, a DVSC második csapata a Füzesabony otthonában lépett pályára.

A Máté Péter vezette kis Loki remek formában, a tabella 4. helyéről várta az összecsapást, s nyilván tovább akarta nyújtani 12 meccs óta tartó veretlenségi sorozatát. Ezt sikerrel teljesítette is, a mieink már az első félidőben előnyhöz jutottak, majd szünet után újabb gólokat szerezve bebiztosították a győzelmet. Szép volt, fiúk!

NB III., Észak-keleti csoport, 21. forduló.

Füzesabony-DVSC II. 0-3 (0-1).

Füzesabony, 200 néző. Vezette: Sveda M.

DVSC II.: Szondi – Asztalos, Gyenti (Török, 77.), Szakál, Lovas (Lólé, 64.), Grassi, Doktor, Farkas T. (Kristóf, 77.), Komlósi (Kis Gy., 82.), Nyikos, Regenyei (Perpék, 64.). Vezetőedző: Máté Péter.

Gól: Gyenti (13.), Farkas T. (53.), Nyikos (70.).

Döntetlen a rangadón: DVSC-Nyíregyháza 1-1

A tavasz egyik legnagyobb rangadója várt ezen a szombat estén a DVSC-re és szurkolóira, hiszen csapatunk az ősi rivális Nyíregyházát fogadta. A lelátók megteltek, a hangulat fantasztikus volt, a kezdőcsapatban helyet kapott a visszatérő Josua Mejías is.

A mérkőzés előtt ezúttal nemcsak korunk kedvenceit köszönthettük a pályán, hanem a 124 éves DVSC történetének legendáit is. Bajnoki címek, kupagyőzelmek, Bajnokok Ligája – megannyi csodálatos emlék, amelyeket a Loki ikonjainak köszönhetünk. Bevonuláskor nagy taps fogadta a pályán Bernáth Csabát, Czivtkovics Pétert, Ronald Habit, Herczeg Andrást, Horváth Bélát, Kerekes Györgyöt, Kerekes Zsombort, Kondás Elemért, Madar Csabát, Mészáros Norbertet, Sándor Csabát és végül, de természetesen nagyon nem utolsósorban Sándor Tamást is. Köszönünk mindent, szép volt, fiúk!

Csapatkapitányunk, Dzsudzsák Balázs a múlt héten, a Kazincbarcika ellen játszotta 200. NB I-es bajnokiját. Válogatottsági csúcstartó klasszisunk egy szép szabadrúgásgóllal tette emlékezetessé a 200. meccset, igaz, ez nem megy ritkaságszámba, hiszen összességében a magyar első osztályban már 42 gólnál és 52 gólpassznál jár. Dzsudzsák Balázsnak szívből gratulálunk az újabb mérföldkőhöz, a jeles alkalomból Sándor Tamás köszöntötte játékosunkat.

A találkozó lüktető iramban és sok párharccal kezdődött, az első helyzet Kocsis Dominik előtt adódott, aki 13 méterről az oldalhálóba lőtt. A 16. minutumban Dzsudzsák Balázs 20 méteres lövésénél már védenie kellett a nyíregyházi kapusnak, majd a szöglet után Josua Mejías fejelt gólt, de les miatt nem adták meg. Jól játszott a Loki, Bárány Donát a 23. percben remekül bólintott, Kovács bravúrral hárított. A folytatásban némileg kiegyenlítettebb lett a játék, a szünetig nem esett gól.

A második játékrész elején a semmiből, egészen pontosan egy szögletből megszerezte a vezetést a Nyíregyháza, az 57. percben Temesvári fejelt közelről a kapuba (0-1). A Loki ezt követően egyre nagyobb nyomást helyezett az ellenfélre, a 71. percben Dzsudzsák Balázs tekert mellé távolról, majd érkezett a pályára Komáromi György.

A hajrá elején pont Komáromi György csavart remekül, ám a labda kipattant a jobb kapufáról. A 77. percben aztán jött a megérdemelt egyenlítés, Dzsudzsák-Bárány-Gordic volt a játékszer útja, végül Dorde Gordic 14 méterről lőtt a kapu jobb oldalába (1-1). A végjátékban egyre élesebb lett a küzdelem, ám több találat már nem esett, maradt a döntetlen.

Folytatás jövő hét vasárnap Felcsúton.

Mesterszemmel

Sergio Navarro Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, helyzeteket tudtunk kialakítani az első félidőben és a második félidőben is. Ellenfelünk megszerezte a vezetést: egy szöglet után, de mentálisan stabilak tudtunk maradni, sikerült is egyenlítenünk. Ennek nagyon örülök, mert egy kemény derbin vagyunk túl.

Bódog Tamás: A derbinek megvolt a hangulata, a szurkolók azt kapták, amit vártak. Mind a két oldalon megvolt az a szenvedély, ami kell egy ilyen mérkőzésbe. A én csapatom is nagy szenvedéllyel és jól játszott. Számunkra az eredmény siker, hiszen szereztünk egy pontot, ami fontos a kiesés elkerüléséért vívott harcban.

Fizz Liga, 26. forduló.

DVSC-Nyíregyháza 1-1 (0-0).

Nagyerdei Stadion, 10 884 néző. Vezette: Bognár T.

DVSC: Erdélyi – Kusnyir, Lang, Mejías, Guerrero – Szűcs T., Batik – Kocsis D. (Komáromi, 73.), Dzsudzsák, Gordic – Bárány. Vezetőedző: Sergio Navarro.

Nyíregyháza: Kovács D. – Jovanov, Dreskovic, Temesvári, Katona L. – Manner (Toma, 46.), Katona B. (Katona M., 72.), Kovács M., Antonov (Bitri, 90+1.) – Kvasina, Tijani (Edomwonyi, 72.). Vezetőedző: Bódog Tamás.

Gól: Gordic (77.), illetve Temesvári (57.).

Sárga lap: Bárány (43.), Dzsudzsák (45+3.), Batik (78.), Komáromi (79.), illetve Temesvári (78.), Edomwonyi (86.).

Sokgólos győzelem az NBIII-ban

A kiesés elől menekülő Ózd-Sajóvölgye látogatott ma Debrecenbe a DVSC II vendégeként. Nem ígérkezett könnyű meccsnek, és sokáig nem is volt az, hiszen csak a hajrában dőlt el a pontok sorsa.

Az első félidőben ugyan szoros volt a küzdelem, a vendégek kétszer is vezettek, de Nyikos és Doktor révén hamar egyenlített a kis Loki mindkétszer. A játékrész hajrájában fordult a kocka, és Doktor Zsolt duplájának köszönhetően hazai vezetéssel fordulhattak a felek a második 45 percre.

Fordulás után sem állt le Doktor Zsolt, újabbat szerzett, ezzel mesterhármast ért el, és csapatának kétgólosra növelte az előnyét. Erre a találatra ugyan még érkezett válasz, de Regenyei, valamint Lovas góljára már nem, és így kilencgólos mérkőzésen már tizenkettőre növelte veretlenségi sorozatát a DVSC II-es csapata, ezzel tartva a lépést a dobogóért vívott küzdelemben.

NB III., Észak-keleti csoport, 20. forduló.

DVSC II.-Ózd Sajóvölgye 6-3 (3-2).

Debreceni Egyetemi AC Sporttelep, 500 néző. Vezette: Kiss M.

DVSC II.: Szondi – Gyenti, Szakál, Komlósi (Kis Gy., 87.), Lólé (Farkas T., 76.), Grassi, Sánta, Perpék, Doktor (Kristóf, 76.), Egri (Lovas, 66.), Regenyei (Nyikos, 87.). Vezetőedző: Máté Péter.

Gól: Nyikos (16.), Doktor (35., 46., 54.), Regenyei (72.), Lovas (74.), illetve Komári (3.), Korbély (32.), Süttő (57.).

Kusnyir Erik: 2028!

A DVSC 2028. június 30-ig meghosszabbította Kusnyir Erik szerződését.

26 éves, saját nevelésű jobbhátvédünk 2018-ban, 18 évesen mutatkozott be a Loki felnőttcsapatában, azóta 116 első osztályú bajnokit játszott a DVSC színeiben, s bár nem ez az elsődleges feladata, 5 gólja mellett 5 gólpasszt is kiosztott. Erik idén súlyos sérülése után remek formában tért vissza a csapatba, bizonyítva hatalmas mentális erejét.

Játékosunknak gratulálunk és további sok sikert kívánunk a DVSC-ben!

Szombat este DVSC-Nyíregyháza: íme néhány fontos tudnivaló!

Szombaton 19.30 órától a remekül szereplő, dobogós DVSC a Nyíregyházát fogadja a Nagyerdei Stadionban bajnoki rangadón. Íme néhány tudnivaló a szurkolók számára.

Jegyek már kaphatók online, a nagyerdeistadion.hu-n, illetve a DVSC Shopban (nyitva mindennap 10 és 18 óra között, szombaton 10 órától 22 óráig). Érdemes igyekezni, hiszen több ezer belépő már elkelt! A mérkőzés előtt köszöntjük a DVSC történetének több klasszisát és legendáját is, ez is színesíti majd a programot.

A Nagyerdőre jön a Szupermenza Roadshow, melynek első állomása Debrecen. Tapasztald meg Te is, milyen az igazán trendi, modern sulis étkeztetés a DVSC-Nyíregyháza mérkőzés előtt a Red&White-nál!
Érdemes lesz időben érkezni, hiszen a Szupermenza Roadshow első állomásán a szülők közelebbről is megismerhetik az új generációs közétkeztetés szemléletét, a gyerekeket pedig igazi élményprogramok várják.

Íme a menetrend:

16:30: Családi nap kezdete – keresd a hostesseket és üzenj a DVSC csapatának az erre az alkalomra készített üzenőfalon!
17:00: Freestyle FC show 5 fővel – látványos bemutató és találkozási lehetőség.
17:30: A DVSC 124. születésnapja alkalmából tortával kedveskednek a résztvevőknek.
Street Kitchen forgatás a helyszínen – akár kérdezhetsz is a Szupermenza csapatától.
Bemutatkozik a hamarosan induló Szupermenza Food Truck is.
Kóstolók a sátraknál:
– Fördős Zé külön erre az alkalomra megalkotott Pulled Chicken szendvicse
– Paradicsomleves Zé receptje alapján
– A híres Szupermenza dínó szelet
– Klasszikus menzás tea
Próbáld ki magad és nyerj DVSC-s ajándékokat!
– Szabadrúgás verseny
– Panna ketrec
– Reflexjáték
– Beszélgetés a Szupermenza csapatával

Remek program lehet kilátogatni a Víztoronyba is, a Matchday Festival-ra, kedvezményes sör, forró tea, finom kolbászkínálat és nyereményjáték vár mindenkit.

Érdemes időben érkezni, hiszen a stadion B1-B3 szektorainál fan zone-t alakítunk ki a kapunyitástól kezdve (17:30), remek játékokkal. A bemelegítés alatt előkerül a pólóágyú, a szünetben pedig a dance cam!

Fontos, hogy nemrégiben megváltozott a parkolási rendszer mérkőzésnapon a stadion VIP-parkolójában. Az arra jogosultak csak és kizárólag adott meccsre érvényes parkolójeggyel tudnak behajtani a VIP-parkolóba. Ennek hiányában nincs lehetőség a parkolásra.

A DKV járatain továbbra is ingyen lehet utazni az érvényes meccsjeggyel és bérlettel rendelkezőknek, a kezdést megelőző és a mérkőzés befejezését követő 3 órában (szombaton 16.30 órától üzemzárásig).

Mint ahogy eddig, ezután is hatalmas örömmel látjuk a 6 éven aluli gyermekeket a DVSC mérkőzésein, azonban kötelező számukra úgynevezett közreműködői helyjegyet váltani. A díjmentesség nem változik, tehát a 6 éven aluliak belépésért nem kell majd fizetni, azonban a közreműködői jegy kiváltására szükség lesz. Ezt csak személyesen lehet megtenni, mégpedig a DVSC Shopban, illetve a Nagyerdei Stadion pénztáraiban. Köszönjük szurkolóink megértését!

Fontos tudni, hogy a rendőrség március 14-re forgalomkorlátozást rendelt el. Szombaton 12 órától előreláthatólag 23 óráig a Nagyerdei körúton, a Pallagi út kereszteződésétől az Ady Endre út kereszteződéséig megállni és várakozni tilos. 17 órától előreláthatólag 23 óráig a Nagyerdei körúton a Pallagi út kereszteződésétől az Ady Endre út kereszteződéséig minden jármű-, illetve gyalogosforgalom tilos. A lezárt területre csak a külön engedéllyel rendelkező, illetve a vendégszurkolói gépjárművek hajthatnak be.

Klasszikus rangadó lesz szombaton a Nagyerdőn, mindenki a stadionba!

A tavasz egyik legnagyobb rangadója vár a DVSC-re és szurkolóira, hiszen csapatunk szombaton 19.30-kor az ősi rivális Nyíregyházát fogadja. A jegyeladás alapján több mint 10 ezer néző várható, a belépők kaphatók online, a nagyerdeistadion.hu-n, illetve a DVSC Shopban (nyitva mindennap 10 és 18 óra között, szombaton 10 órától 22 óráig). Nagy meccs lesz, addig is belelapoztunk a történelemkönyvbe.

A két csapat közös NB I-es múltja debreceni fölényt mutat, 25 egymás elleni bajnokiból 14-et a Loki nyert meg, 5 döntetlen mellett mindössze 6 nyíregyházi siker született. Ezek a nyírségi győzelmek szinte mind Nyíregyházán realizálódtak, egyetlen kivétellel: a mostani szezon negyedik fordulójában a Spartacus 2-1 arányban nyert a Nagyerdei Stadionban.

Csapatunkat szerencsére ez sem zavarta meg, remekül szerepel a pontvadászatban és dobogós pozícióban van a tabellán. Ráadásul sikerült visszavágni is, hiszen november végén Nyíregyházán a DVSC remek játékkal, Szuhodovszki Soma, Dorde Gordic és Kocsis Dominik találataival 3-0-ra győzött, emlékezetes mérkőzésen.

Persze volt ennél nagyobb arányú debreceni siker is, 2014-ben például 5-0 arányban bizonyult jobbnak a Loki, Ibrahima Sidibe és Tisza Tibor duplázott, mellettük Szakály Péter volt eredményes.

De nem ez a legemlékezetesebb győzelem a Nyíregyháza ellen, hanem egy NB II-es rangadó, az 1979-es: akkor a régi Nagyerdei Stadion mintegy 30 ezer nézőjének szurkolása közepette a Loki Maczkó Gyula és Tóth Ernő góljaival 2-1-re győzött az ősi rivális ellen, s ezzel 15 év után ismét feljutott az NB I-be. Oda, ahol most a kései utódok vitézkednek: szombat este újabb lépést lehet tenni a nemzetközi kupaporond felé.

10 ezer fölötti nézőszám várható a szombati DVSC-Nyíregyháza rangadón

A tavasz első igazi hazai rangadója vár a DVSC-re és szurkolóira, hiszen csapatunk szombaton 19.30-kor az ősi rivális Nyíregyházát fogadja. A jegyeladás alapján több mint 10 ezer néző várható, csütörtökön délben mintegy 9000 belépésre jogosult drukkert számlálhattunk. A belépők kaphatók online, a nagyerdeistadion.hu-n, illetve a DVSC Shopban (nyitva mindennap 10 és 18 óra között, szombaton 10 órától 22 óráig).

Szombaton lép pályára a kis Loki is

A szombat esti DVSC-Nyíregyháza rangadó előtt pályára lép a DVSC II. is, amely az NB III. Észak-keleti csoportjának 20. fordulójában szombaton 13 órától az Ózd együttesét fogadja a Dóczy utcai egyetemi sporttelepen.

A mieink egészen remekül szerepelnek, jelenleg 33 ponttal a 4. helyen állnak a tabellán, és hosszú fordulók óta veretlenek. A vendégek 18 egységgel a 15. helyen állnak, így van rá esély, hogy Máté Péter vezetőedző gárdája folytatni tudja jó sorozatát.