A DVSC magabiztosan, 5-0 arányban győzött a Diósgyőr otthonában a Fizz Liga 30. fordulójában, csapatunkból többen is kiváló teljesítményt nyújtottak. Ennek megfelelően az M4 Sportnál a duplázó Cibla Flórián és a remek védőmunkát bemutató Josua Mejías, a Csakfocinál pedig Cibla Flórián mellett a gólpasszt jegyző Vajda Botond is bekerült a forduló válogatottjába. A Nemzeti Sport saját nevelésű fiatal labdarúgónkat,, Cibla Flóriánt válogatta be a hét csapatába. Játékosainknak szívből gratulálunk!
Dobogósok csatája Debrecenben: a listavezető Győrt fogadja a harmadik helyen álló DVSC vasárnap este 19.30-tól a Nagyerdei Stadionban. Nagy meccs, sok mindent befolyásoló ütközet várható, mindenkit szeretettel várunk! Jegyek már kaphatók online, a nagyerdeistadion.hu-n, illetve a DVSC Shopban (nyitva hétköznapokon 10 és 18 óra között). Hajrá, Loki!
Az Eger múlt heti legyőzése után újabb hazai mérkőzés várt vasárnap a remekül szereplő DVSC II.-re, amely a Tarpa együttesét fogadta az NB III. Észak-keleti csoportjának 25. fordulójában.
A mérkőzésen a kis Loki gyorsan megszerezte a vezetést, ám a vendégek a második félidőben egyenlíteni tudtak, így megosztoztak a csapatok a pontokon.
Az éremért harcoló DVSC a kiesés elől menekülni próbáló Diósgyőr vendége volt a Fizz Liga 30. fordulójában. A kezdőcsapatba bekerült a Lokiban most debütáló Demjén Patrik kapus, valamint Julien Dacosta és a fiatal Cibla Flórián is.
A mérkőzés legelején kissé csapkodó volt a játék, aztán a DVSC helyenként átvette az irányítást. A 6. percben Szuhodovszki Soma lőtt távolról (nem talált kaput), a másik oldalon a 15. minutumban Pető bombázott mellé.
Nem nagyon voltak nagy helyzetek, többnyire a mezőnyben gyűrte egymást a két csapat. A 29. percben egy szép akció végén Cibla Flórián előtt nyílt lehetőség, de közelről fölé pörgetett. A 36. percben aztán ismét ő volt az egyik főszereplő: Amos Youga passzával Julien Dacosta lépett meg a jobb szélen, remekül adott be, Cibla Flórián érkezett, a labda végül az őt őrző Szatmári Csaba lábáról a kapu jobb oldalába vágódott (0-1).
Persze saját nevelésű fiatal játékosunk is érezni akarta a gólszerzés mámorát, a 39. percben így maga is betalált! Ezúttal Vajda Botond adta a passzt a bal oldalon, a Loki 99-es futballistája pedig 11 méterről szépen csavart a hosszú sarokba (0-2). A szünetig több gól nem esett.
A második játékrész is debreceni próbálkozásokkal kezdődött, az 50. percben a lábát fájlaló Vajda Botond helyére Adrian Guerrero állt be. Az 52. percben újabb öngóllal növelte előnyét a DVSC, Szűcs Tamás beadása után Tamás Márk lábáról perdült a labda a kapu bal oldalába (0-3). Sorra jöttek a debreceni helyzetek, az 58. percben Julien Dacosta lövésénél Sentic védett bravúrral.
Az utolsó félórára érkezett Patai Dávid és Víctor Camarasa (később Szécsi Márk és Fran Manzanara is), a DVSC pedig továbbra is fölényben futballozott. Lehetőségek még akadtak bőven, a 79. percben Kocsis Dominik egy Patai-helyzet után a kipattanóból be is talált (0-4). Sőt, a 90. percben Cibla Flórián egy szépen kivitelezett fejessel teljes kiütéssé tette a sikert (0-5), a mieink magabiztosan győztek. A Diósgyőr ezzel kiesett, a DVSC pedig dobogós és továbbra is versenyben van az éremért, valamint a nemzetközi kupaindulásért.
Folytatás jövő hét vasárnap a Győr ellen a Nagyerdei Stadionban.
Mesterszemmel
Nebojsa Vignjevic: Gratulálok a Debrecennek. Sajnálom a szurkolókat, a klubot, a várost, nem érdemeltük meg, hogy kiessünk.
Sergio Navarro: Nagyon örülök a győzelemnek, volt egy tervünk, ami működött. Fontos volt, hogy az első gólt mi szerezzük, ez meg is történt. Sok helyzetet dolgoztunk ki, végül ötször be is találtunk. Dolgozunk tovább, készen állunk az utolsó meccsekre is.
Nagy téttel bíró bajnoki mérkőzés vár a hétvégén az éremért harcoló DVSC-re, amely április 18-án, szombaton 19.30-kor a kiesés elől menekülő Diósgyőr vendége lesz. Fellapoztuk a történelemkönyvet.
A két együttesnek ez lesz a 67. NB I-es bajnokija, az eddig lejátszott 66 találkozóból csak 13-szor nyert a Diósgyőr, 12 döntetlen mellett 41 debreceni győzelem született, a gólkülönbség 135-65 ide.
Noha a két csapat mérkőzései átlagosan több mint 3 gólt hoznak, a most zajló bajnokság őszi idényében, Miskolcon nem esett találat (0-0). Ezzel együtt nem ez jellemzi a Loki-Diósgyőr csatákat, a 2026-os év első bajnokiján például a mieink 0-2-ről fordítva 3-2-re nyertek.
Diósgyőri pályaválasztás mellett a történelemből érdemes kiemelni a 2007-es találkozót, amelyen a Loki 5-1-re győzött, Aco Sztojkov, Mészáros Norbert és Ibrahima Sidibe gólja mellett egy fiatal játékosunk duplázni tudott: bizonyos Dzsudzsák Balázs…
A leginkább góldús összecsapás a két csapat közös történetében egyértelműen az 1961-es volt, akkor a DVSC 7-4 arányú győzelmet aratott Miskolcon, Kertész Tamás és Puskás Lajos is triplázni tudott. Az, hogy szombat este lesz-e triplázó, felettébb kétséges, az azonban biztos, hogy a 3 ponthoz gólra, gólokra lesz szükség.
Sajnálatos módon meg kellett operálni Bárány Donátot, a DVSC saját nevelésű válogatott csatárát. A támadó a nemzeti tizenegy Görögország elleni mérkőzésén kapott egy rúgást, le is kellett cserélni. Az alapos orvosi vizsgálatok külső és belső bokaszalag-szakadást állapítottak meg, műtétre is szükség volt. A beavatkozást szerdán végezték el Budapesten, minden a tervek szerint zajlott. Játékosunk a körülményekhez képest jól van, ha minden jól megy, pénteken elhagyhatja a kórházat és megkezdheti a rehabilitációt. Labdarúgónknak mielőbbi felépülést kívánunk!
Az Eger múlt heti legyőzése után újabb hazai mérkőzés vár a remekül szereplő DVSC II.-re, amely a Tarpa együttesét fogadja az NB III. Észak-keleti csoportjának 25. fordulójában. A találkozó április 19-én, vasárnap 11 órakor kezdődik a Dóczy utcai egyetemi sportkomplexumban.
A kis Loki jelenleg 45 ponttal a 4. helyen áll a tabellán, míg a Tarpa 33 ponttal a 6. pozíciót foglalja el. A vendégek az elmúlt hetekben nem tudtak nyerni, azonban erejüket jelzi, hogy az előző körben pontot raboltak a listavezető Kisvárda II. csapatától. Szoros meccsre van tehát kilátás, hajrá, Loki!
Újabb állomásához érkezett a DVSC nagy sikerű suli roadshow-ja, szerdán délután a Debreceni Kinizsi Pál Általános Iskolában tett látogatást a Loki küldöttsége. A csapatot ezúttal Dorde Gordic, Szűcs Tamás és Vajda Botond képviselte, a diákok pedig nagy örömmel fogadták őket.
A gyermekek szerdán a Kinizsi Pál Általános Iskolában is testközelből találkozhattak kedvenceikkel, kérdezhettek tőlük, közös fotókat is készíthettek velük, aláírásokat gyűjthettek, és persze nem maradhatott el a kvízvetélkedő sem. A találkozó a diákok és játékosaink számára egyaránt maradandó élményt jelentett, a suli roadshow folytatódik.
A kisvárdai döntetlen után a héten még egy bajnoki mérkőzés vár az éremért harcoló DVSC-re, amely április 18-án, szombaton 19.30-kor a Diósgyőr vendége lesz. Szokás szerint igyekszünk hasznos információkkal segíteni a Lokit elkísérő szurkolókat.
A vendégjegyek elővételben már kaphatók a https://dfc.jegy.dvtk.hu/event-host/3002/labdarugas weboldalon. A vendégszurkolók a DVTK Stadion „T” és „U” szektorában foglalhatnak helyet, a szektorok befogadóképessége 600 fő.
A debreceni drukkerek a stadion déli oldalában kialakított P4-es parkolóban tudnak parkolni. Megközelítés a Lorántffy Zsuzsanna utca felől, a DVTK Sportligeten keresztül vezető Vagner Vilmos utcán végighaladva lehetséges. A DVTK Stadion büféiben a bankkártyás és a készpénzes fizetés is lehetséges, a büfében repohár rendszer működik.
A Miskolci Rendőrkapitányság közlése szerint hogy a beléptető rendszer alkalmazása, illetve a szigorú csomag- és ruházatátvizsgálás miatt a beléptetés esetlegesen lassabban fog történni. Ezért kérik a szurkolókat, hogy időben induljanak el a mérkőzésre és lehetőség szerint elővételben vásárolják meg a belépőjegyüket. Aki nem érkezik időben, annak a szervezők és a rendezők nem tudják garantálni a bejutást a mérkőzés kezdetéig.
A beléptetéskor a biztonsági személyzet kiemelt figyelmet fog fordítani a pirotechnikai eszközök kiszűrésére, a stadionba történő bejuttatásának megakadályozására. A stadion kapuit szombaton 18.30 órától nyitják meg a szurkolók számára. Kérik, hogy a vendégszurkolók az alábbi útvonalon keresztül közelítsék meg a stadiont: Miskolc, Pesti út – Futó utca – Csermőkei út – Batthyány sor – Gózon Lajos utca – Muhi utca – Lórántffy utca – Mónus Illés utca – DVTK Stadion.
Az éremért küzdő DVSC Kisvárdán lépett pályára a Fizz Liga 29. fordulójának zárómérkőzésén, mégpedig szokatlan időpontban, hétfőn este 20 órától. A kezdőcsapatban ott volt Batik Bence is, a sérült Bárány Donát helyén Szuhodovszki Soma játszott.
A mérkőzés elején mindkét csapat igyekezett gyors játékot bemutatni, kiegyenlített volt a találkozó képe az első negyedórában. Az első kecsegtető lehetőség a Loki előtt adódott, a 13. percben Dzsudzsák Balázs lőtt fölé 20 méterről. A DVSC egyre inkább átvette a játék irányítását, de a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben.
A 27. minutumban aztán Szuhodovszki Soma távolról már kaput talált, de Popovics védeni tudott. A szünet előtt egyre több lett a hiba, így nem volt meglepő, hogy nem esett találat a pihenőig.
A második játékrész is mezőnyjátékkal kezdődött, nagyon úgy tűnt, ezt a mérkőzést egyetlen gól dönti majd el. Az 56. percben Kocsis Dominik átlövése után a labda nem sokkal kerülte el a kaput, majd érkezett a pályára az első debreceni cserejátékos, Fran Manzanara (később beállt Víctor Camarasa és Komáromi György is).
A meccs hajrája Víctor Camarasa fejesével kezdődött a 75. percben (a játékszer nem talált a kaput), majd a 82. percben Komáromi György fölé szálló szabadrúgásával folytatódott. Végül nem született gól, maradt a döntetlen, de a DVSC így is visszavette a tabella harmadik helyét.
Folytatás szombaton Diósgyőrben.
Mesterszemmel
Révész Attila: Kiegyenlített játékot láthattunk, brusztos mérkőzés volt. Sok volt a technikai hiba, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni.
Sergio Navarro: Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, jól védekeztünk, emellett helyzeteink is voltak, de sajnos nem tudtunk betalálni. Nem könnyű elérni az álmainkat, ehhez gólok kellenek, de jó úton járunk. Mostantól a következő feladatra koncentrálunk.
Kisvárdán kezdi a bajnoki hajrát a DVSC, csapatunk a 29. fordulóban szokatlan időpontban, hétfőn 20 órakor lép pályára. Szokás szerint igyekszünk hasznos információkkal segíteni a Lokit elkísérő szurkolókat.
A vendégszektor befogadóképessége: 264 fő, fontos, hogy a vendégpénztár a mérkőzés napján csak akkor nyit ki (másfél órával a találkozó előtt), ha addig nem fogynak el a jegyek elővételben. Klubkártya és személyes adatszolgáltatás sem az online, sem a személyes jegyvásárláshoz nem szükséges.
A helyszínen készpénzes és bankkártyás fizetésre egyformán lehetőség van. A debreceni szurkolók számára külön parkoló és büfé is rendelkezésre áll. Hajrá, Loki!
Hétfőn 20 órakor az éremért küzdő DVSC a Kisvárdán lép pályára (szurkolói információk ITT). Íme néhány érdekesség a két csapat közös múltjából.
A két gárda eddig 17 első osztályú meccset vívott egymással: a párharc szoros, hiszen 3 döntetlen mellett 7 debreceni és 7 kisvárdai győzelem született, a gólkülönbség 23-20 a Loki javára. Az utóbbi időszakban a DVSC némi fölénybe került, ugyanis az elmúlt bő három esztendőben a várdaiak csak egyszer győztek a mieink ellen, igaz, az ebben a bajnokságban történt, tavaly decemberben Debrecenben.
Kisvárdán 2025 szeptemberében viszont a Loki nyert 1-0-ra Bárány Donát találatával, tehát a győztes recept megvan. Az idegenbeli sikerek közül érdemes felidézni a 2024-est is, akkor hiába vezettek Mesanovic góljával a hazaiak, a DVSC-ből Vajda Botond, Brandon Domingues és Christian Manrique is eredményes volt, a vége pedig 3-1 arányú debreceni siker lett.