Két hét szünet után folytatódik tovább a Merkantil Bank Liga küzdelemsorozata, a DVSC április 4-én, vasárnap 17 órától a tabella 6. helyén álló Soroksár SC-t fogadja a Nagyerdei Stadionban. A minifelkészülésről és a remek formában lévő Soroksár elleni meccsről a Loki edzője, Toldi Gábor nyilatkozott.
– Teljes mértékben sikerült elvégeznünk azt a munkát, melyet szerettünk volna. Bízunk benne, kellő alapot adott és megfelelő erőt biztosít ahhoz, hogy sikeresek tudjunk lenni a hátralévő kilenc meccs során. Rendkívül fontos volt, hogy komolyabb sérülés nélkül vagyunk túl az elmúlt heteken, így optimistán tekintünk magunk elé – fogalmazott Toldi Gábor, aki áttért a Soroksár elleni kilencven percre. – Elemeztük az ellenfelet, emellett tudjuk, hogy sok sérült és beteg volt az elmúlt időszakban náluk. Ettől függetlenül arra számítunk, hogy megnehezítik a dolgunkat, de továbbra is a saját játékunkkal kell foglalkoznunk. Azt csiszoltuk, amit az elmúlt időben szerencsére sikerrel játszottunk a bajnokikon, így bízom benne, ezúttal is eredményesek tudunk lenni.
A DVSC Futball Zrt., a Debreceni Labdarúgó Akadémia, a DVSC-SCHAEFFLER női kézilabdacsapata, valamint a DVSC Kézilabda Akadémia sportolóinak összefogásával csatlakozik a jövőben a Future of Debrecen zöld munkacsoport kezdeményezéseihez. A munkacsoport a Debrecen 2030 program keretében alakult, célja a környezet és a minket körülvevő természet megóvása.
A jövő iránti felelősségteljes gondolkodásmód, a környezettudatos szemlélet jegyében a sportolók eddig is számos alkalommal vettek részt hasonló összefogásban, hiszen évek óta részt vesznek városi szemétszedési akciókban, jótékony célú műanyag kupakgyűjtésben, virágültetésben.
Az U19-esek győzelmi eséllyel fogadják szombaton 12 órakor Pallagon a Vasast, az U17-esek ugyanezen napon 11 órától a Diósgyőr vendégeként igyekeznek pontokat szerezni. Az U16-osok szerdán 4-1-re kikaptak a Puskás Akadémia otthonában, szombaton 10 órától a szombathelyi Illés Akadémia ellen javíthatnak.
A tabellán 3. U15-ösök és a listavezető U14-esek egyaránt a Kisvárdát fogadják hazai pályán, egyértelműen a siker reményében (kezdés 10, illetve 12 óra). A mérkőzések a vírushelyzet miatt továbbra is zárt kapusak, azonban online közvetítéseink ezúttal is lesznek, íme:
Folytatódik a bajnokság, vasárnap 17 órától a Soroksár ellen lép pályára a listavezető Loki a Merkantil Bank Ligában. A vírushelyzet miatt a Nagyerdei Stadionban rendezendő találkozó értelemszerűen zárt kapus, azonban a Debrecen Televízió élőben közvetíti a mérkőzést, és online stream-en is lehet követni.
Az Esportmilla hagyományteremtő céllal 2014 óta díjazza az esztendők kiemelkedő Esport teljesítményeit. A kezdeményezés célja a kiemelkedő magyar Esport teljesítmények elismerése – írja az esportolo.hu. A 2020. január 31. és december 31. között elért sikerek alapján több kategóriában megválasztják az elmúlt esztendő legjobbjait. Mint ismert, a DVSC Esport egyesület számára jól sikerült a 2020-es év, mind csapat, mind egyéni szinten, így megérdemelten jelölték a „sportcsapat” kategóriában a másik három jelölt mellett. Az előző évben már sikerült megnyerni ezen díjat, reméljük, egyesületünk elért eredményei elegendőek lesznek ahhoz, hogy ismételten az ország legjobb sportcsapata lehessen.
Eredményhirdetés és díjátadó: március 30.-án. Sok sikert kívánunk Esport egyesületünknek! Hajrá, Loki!
Románia válogatottja ellen folytatta szereplését az U21-es magyar nemzeti csapat a korosztályos Európa-bajnokságon szombat este. A Bozsik Arénában rendezendő találkozót a románok egy, míg a mieink pont nélkül várták, így mindenképp nyernünk kellett, hogy életben maradjanak a továbbjutási esélyeink.
A Gera Zoltán vezette nemzeti csapatunk jól kezdett, ám nehéz helyzetbe jutott, miután az első félidőben emberhátrányba került, ám a második játékrészre felpörgött a játék. Ez többek között a DVSC támadójának, Bárány Donátnak is köszönhető volt, aki a mérkőzés 52. percében csereként állt be.
A Dodótól jól megszokott agresszivitás és harcosság jellemezte a 20 esztendős támadót, aki nagy szerepet vállalt az 56. percben szerzett vezető találatunkban.
A szinte végig fölényben futballozó románok végül kihasználták hibáinkat, és 2-1-re megnyerték a találkozót, ám az utolsó pillanatban épp Bárány előtt adódott egy komoly lehetőség, de a kapus bravúrral védett.
A magyar válogatott utolsó csoportmeccsét március 30-án, kedden játssza Hollandia fiataljai ellen Székesfehérváron.
Ismét hazai környezetben lép pályára a DVSC második csapata, amely a tabella első helyén álló Tiszakécskei LC együttesét látja vendégül szombaton az NB III. Keleti csoportjának 26. fordulójában. A 15 órakor kezdődő összecsapást a DEAC-pályán rendezik majd.
A két fél a bajnokságban most találkozik először. Az őszi szezonban a kialakult járványhelyzet miatt a DVSC II. nem tudott kiállni, így a tiszakécskei mérkőzés elmaradt.
Szombati ellenfelünk nyolc pontos előnnyel, magabiztosan vezeti a bajnokságot és könnyen lehet, hogy egy év után visszajut a másodosztályba. A 2021-es esztendőt nem kezdte jól a Tisza-parti gárda, a Füzesgyarmattól kikapott (0-1), a Gyöngyös ellen pedig csak döntetlent ért el (1-1), de aztán formába lendült és a Jászberény (3-2), valamint a DVTK II. ellen (2-1) is bezsebelte a három pontot. A tiszakécskei alakulat mérlege 20 győzelem, 2 döntetlen és csupán 3 vereség, emellett említésre méltó, hogy a mezőny legjobb gólkülönbségével rendelkezik.
A kis Loki a tabella 13. helyét foglalja el. A DVSC II. a legutóbbi három fordulóban sajnos nem volt eredményes, múlt héten Cegléden, előtte pedig a Sajóbábony és a Kisvárda II. ellen is egyaránt 1-0-s vereséget szenvedett. A piros-fehér gárda a góllövés terén tehát hadilábon áll mostanság, de a fiatalok ennek a pech-szériának természetesen minél előbb véget vetnének. Bár a papírforma szerint a vendégek esélyesebbek, Szatmári Csaba együttese az élmezőny csapataival szemben már többször okozott meglepetést.
A 15 órakor kezdődő DVSC II-Tiszakécskei LC mérkőzést Zimmermann Márió vezeti. Jó hír, hogy a zárt kapuk mögött rendezett találkozó streamen keresztül elérhető lesz.
Nem akármilyen mérkőzések várnak a DLA együtteseire a hétvégén, több találkozó is igen izgalmasnak ígérkezik. A tabellán 6. U19-esek a 3. helyen álló Ferencváros otthonában vívnak meg a bajnoki pontokért szombaton 12 órától. Szintén ekkor, szintén az FTC-vel játszanak a jelenleg 4. U17-esek, de ők itthon, Pallagon, győzelmi eséllyel.
A 7. helyet elfoglaló U16-osok szombaton 10 órától Győrben lépnek pályára a siker reményében, míg a 3. U15-ösök és a listavezető U14-esek egyértelműen favoritként játszanak 12 órától Kecskeméten. De lesz még két hazai meccs is, hiszen a dobogós U13-asok és U12-esek rangadót vívnak a Kisvárda ellen (kezdés 10, illetve 11.30 óra).
A találkozók zárt kapusak, de online stream-en követhetőek:
Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol s issza borát… – ezt a mondást bizonyára sokan ismerik, de talán annál vélhetően kevesebben tudják, hogy hazánk labdarúgó-válogatottjának első vidéki mérkőzését 1949. július 10-én, éppen Debrecenben, a régi Nagyerdei Stadionban rendezték. Az ellenfél nem más, mint Lengyelország alakulata volt, a két nemzet közti jó viszony pedig akkor is megmutatkozott.
A lengyel válogatott egyébként pontosan száz éve Magyarország legjobbjai ellen játszotta az első hivatalos mérkőzését, de a második világháború időszakát kivéve annak idején meglepően sokszor, szinte évente találkoztak a felek. Két nappal a lengyel-magyar barátság ünnepnapja után a nemzetek nagy múltú történelme március 25-én, csütörtökön tovább íródik, ugyanis az elsőszámú válogatott a lengyelek elleni budapesti találkozóval kezdi meg a 2022-es katari világbajnoki selejtező sorozatot. A mai meccs alkalmából a városunkban megrendezett magyar-lengyel összecsapásokat elevenítjük fel.
Hazánk válogatottja tehát 46 éven keresztül folyamatosan a fővárosban vívta meg a hazai küzdelmeit, ám Magyarország 268. hivatalos válogatott mérkőzése eltért a többitől, amely igazán emlékezetesre sikerült. Ellenfelünk már napokkal a találkozó előtt megérkezett a cívisvárosba, a debreceniek pedig remek házigazdaként igyekeztek minél több érdekesebb programot szervezni a csapatoknak. Az edzések után a labdarúgók többek között ellátogattak Hortobágyra, de volt olyan alkalom is, mikor közösen szalonnát sütöttek.
Forrás: magyarfutball.hu
Napjaink szívfájdító, zárt kapuk mögött zajló mérkőzéseivel ellentétben azon a napon hihetetlenül nagy tömeg fogadta a csapatokat Debrecenben, az ország minden szegletéből érkeztek szurkolók. Az összecsapás hivatalos nézőszáma 28 900 fő volt, már jóval a délután hat órai kezdés előtt megtelt a lelátó.
A magyar egylet a Henni – Balogh II., Lantos, Bozsik, Börzsei, Lakat, Egresi, Keszthelyi, Deák, Puskás, Czibor összeállításban lépett ki a pályára, de a később világot verő Aranycsapatból ekkor már Grosics, Zakariás és Hidegkuti is szerepelt a nemzeti együttesben. A Sebes Gusztáv által irányított magyar válogatott azon a mérkőzésen hamar mezőnyfölénybe került és Deák révén megszerezte a vezetést. A 15. minutumban gyászszünet miatt aztán megszakították a találkozót, a néhány nappal az összecsapás előtt elhunyt Dimitrov elvtársra (a bolgár „Leninre”) emlékezett meg a publikum. Ezt követően még nagyobb fokozatra kapcsolt a hazai együttes, Egresi és Puskás Öcsi is eredményes volt, Deák pedig már a második találatát jegyezhette fel, akit a szünetben a lassú játéka miatt mégis megdorgált a vezetőedző. A debreceni rendezők minden gól után egy fehér héliumos léggömböt engedtek fel az égbe, ezt a látványt pedig tovább színesítette Deák, aki végül mesternégyest szerzett. Keszthelyi találatának köszönhetően egy óra elteltével már 7-0-ra vezetettünk, amit két lengyel gól követett, s végül Puskás állította be a 8-2-es végeredményt.
Forrás: Fortepan/Kovács Márton Ernő
A magyar-lengyel derbik történetében ezen a mérkőzésen született a legtöbb gól. Az eredmény mellett a rendezéssel is mindenki elégedett volt, így Debrecen városa megmutatta, hogy Budapesten kívül, vidéken is lehet színvonalas válogatott találkozót szervezni. Hazánk nemzeti 11-e ezen kívül egyébként még 2000-ben játszott a lengyelek ellen a Nagyerdőn, az Oláh Gábor utcai pályán akkor 0-0-s döntetlen született.
Legjobbjaink eddig 20 alkalommal ünnepelhettek, 4-szer döntetlent játszottak, míg az ellenfél 8-szor örülhetett. A két nemzet mérkőzése mindig izgalmasnak ígérkezik, a bajnoki szünetben a hazai futballdrukkerek mellett természetesen a DVSC is szorít a válogatott sikeréért.
A Magyarország-Lengyelország zárt kapus vb-selejtező csütörtökön 20.45 órától kezdődik az új Puskás Ferenc Arénában.
Mint ismert, vasárnap este elrajtolt a soron következő Pro Clubs szezon, amely első állomásaként a Grosics Alapítvány és a Veszprém Futsal Esport volt az ellenfelünk.
Mind a két bajnoki mérkőzésen domináns játékot produkáltak játékosaink és teljes mértékben az ellenfél felé tudott kerekedni csapatunk.
Igazságosnak nem mondható döntetlennel zárult az utóbbi mérkőzés, de ilyen ez a sport. Vasárnap újabb fontos bajnoki találkozók várnak Pro Clubs csapatunkra, mégpedig a Puskás Akadémia Esport és a Hell Honvéd ellen.
Ha csütörtök, akkor Csak a Loki! Új adással jön a DVSC labdarúgócsapatával foglalkozó televíziós magazinműsor.
A legfrissebb epizódban interjút láthatnak Huszti Szabolcs és Toldi Gábor edzőkkel, emellett a szerkesztők szintén egy hosszabb beszélgetést rögzítettek Ugrai Rolanddal, a legújabb debreceni igazolásával is.
A műsorban riportot láthatnak Vietorisz Áronról, a súlyos betegségéből felépült ifjú debreceni labdarúgó szerencsére már visszatért a pályára.
Az adásban megszólal a Debreceni Labdarúgó Akadémia, illetve a DVSC három tehetsége, Bényei Ágoston, Lipcsei Péter és Talpalló Norbert is, akik sikeresen játszottak Románia ellen az U18-as válogatott tagjaként.
A legújabb rész csütörtökön 17.20 órától lesz látható az M4 sportcsatornán, amely pénteken 5.30 órakor megismétli az adást. A Debrecen Televízió pénteken 20.20 órakor tűzte ki műsorára a Csak a Loki magazint.
A pályán átélt adrenalin a meccs lefújása után is folytatódhat, ha a Lemon Casino változatos és izgalmas online játékait választja.